17.8 C
Скопје
21:34 - 15 април, 2024

Ознака : вежба

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ВЕЖБАТЕ ЕДНАШ НЕДЕЛНО: Дознајте дали е доволно за посакуваните резултати

M.Р.
Сигурно некогаш сте се запрашале: дали е доволно да вежбате еднаш неделно? Физичката активност е важна за сите функции на телото, од здравјето на срцето...
Здрави навики

ВИДЕО: Вежба која го смирува целото тело и го исфрла стресот за само 5 минути – Толку едноставна, а толку ефикасна!

Еспресо
Стресот може да се прикраде ненадејно и може да продре толку длабоко во вас, што буквално нема да знаете каде се наоѓате. Нема да знаете...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Терминатор вежба, Лулу го набљудува – Шварценегер не се дели од своето магаре (ВИДЕО)

Еспресо
Најпознатиот терминатор Арнолд Шварценегер (72) не се одвјува од своите домашни миленици, меѓу кои е и бескрајно симпатичното магаре Лулу, со кое најдобро се запознавме...
Секојдневие

КАКО ЧОВЕК – Кога ќе видите како ова куче вежба јога, ќе ги протриете очите неколку пати! (ВИДЕО)

Еспресо
Физичката активност е важна, како за телото така и за психата, особено во овој период кога не сме во можност да се движиме и поминуваме...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Пејачката Наташа Малинкова има задник за медал! (ФОТО)

Васко Спасоски
Дефинитивно на пејачката Наташа Малинкова може да и подзавидат многу нејзини колешки од естрадата, па дури и тие помладите  на нејзината совршена форма. Веќе неколку...
Филм и ТВ

Се сеќавате на Борат? Никој не може да го препознае, а ниту на вас нема да ви успее! (ВИДЕО)

Слободен печат
Комичарот Саша Барон Коен е најпознат по улогата на Борат, а една од најпопуларните сцени е секако онаа во која тој се шета облечен во...
ЛајфстајлСцена

Џенифер ги покажа совршените мускули: Еве како вежба латино дивата (ВИДЕО)

Igor
Познатата пејачка Џенифер Лопез со последната објава на Инстаграм ги воодушеви фановите. Имено, таа поставила фотографија на која позира во кратка маица, па го покажа...
ЛајфстајлСцена

Гвинет Палтроу позираше целосно гола, некои се згрозија од фотографијата (ФОТО)

Igor
Гвинет Палтроу се соблече целосно гола и ја постираше својата фотографија на Инстаграм. Фотографијата со целосно голата блондинка која вежба јога на планина ги преплави...
ЛајфстајлСцена

Зарем има поубава глетка од ова: Џеј Ло игра стриптиз на шипка (ВИДЕО)

Igor
Џеј Ло (50) ја одигра улогата на стриптизерката Рамона во новото холивудско остварување „Hustlers“, кој премиерно ќе биде прикажан на 13 септември. Пејачката и актерка...
ЛајфстајлСцена

Мелани Грифит во бикини – Никогаш не би и дале 61 година! (ФОТО)

Igor
И во седмата деценија може да се пофали со фантастично, витко тело. Славната американска актерка Мелани Грифит веќе со децении е присутна на црвениот тепих...