16.8 C
Скопје
15:05 - 27 февруари, 2024

Ознака : целото

СлајдерСценаФилм и ТВ

ВИДЕО: Нови божиќни филмови во кои ќе ужива целото семејство

Еспресо
Доколку се уште не сте зачекориле во новогодишното и божиќното рсположене, овие пет празнични филмови на Нетфликс ќе ви помогнат тоа да го направите за...
Здрави навики

ВИДЕО: Вежба која го смирува целото тело и го исфрла стресот за само 5 минути – Толку едноставна, а толку ефикасна!

Еспресо
Стресот може да се прикраде ненадејно и може да продре толку длабоко во вас, што буквално нема да знаете каде се наоѓате. Нема да знаете...
Секојдневие

ВИДЕО: Најдобри, евтини празнични декорации кои можете да ги направите сами – Совршена забава за целото семејство!

Еспресо
Нека вашиот дом биде украсен како никогаш досега…Иако моменталната ситуација бара да бидеме што е можно повеќе во нашиот дом, тоа сепак не значи дека...
Дестинации и Дегустации

Направете нешто вкусно за целото семејство – Портокал колачиња

Еспресо
Состојки: 200 грама брашно 250 грама шеќер 2 јајца 2 супени лажици мед малку цимет 20 грама рендана кора од портокал 1 прашок за печиво...
Секојдневие

Дизни ви подарува забава за целото семејство: Научете како оригинално да ги нацртате омилените јунаци! (ВИДЕО)

Еспресо
Забава за целото семејство во текот на изолацијата… Уметниците ги откриваат сите тајни како настануваат омилените јунаци на хартија. Додека некои музеи, галерии и останати...
Дестинации и Дегустации

Неделен ручек за целото семејство – Сочно пилешко на француски начин (РЕЦЕПТ)

Igor
Погледнете што се ви е потребно за да го подготвите сочното пилешко на француски начин… Состојки: цело пиле, исечено на парчиња За маринадата: ½ литар...
Сцена

Се појави во овој мантил и го УКРАДЕ целото внимание! (ФОТО)

Igor
Сопругата на Џорџ Клуни доминира кога станува збор за деловниот стил. Амал Клуни (41) одржа предавање на Универзитетот во Колумбија, а нејзиното елегантно издание е...
ЛајфстајлСцена

Помалата сестра на Кејт Мос во ПРОЅИРЕН ФУСТАН го украде целото внимание! (ФОТО)

Igor
Лоти Мос, манекенката и помала сестра на Кејт Мос, за појавувањето на лондонската Недела на модата избра драматичен фустан за кој уште долго ќе се...
Дестинации и Дегустации

Брз, едноставен и супервкусен оброк за целото семејство – Тестенини со пилешко и спанаќ (ВИДЕО)

Igor
Ви претставуваме едноставен рецепт од YouTube каналот на Tasty за тестенини со пилешко месо и спанаќ што ќе го припремите во едно тенџере. За ова...
ЛајфстајлСцена

ГО УКРАДЕ ЦЕЛОТО ВНИМАНИЕ НА ПРИСУТНИТЕ: Дејвид Бекам во друштво на ОВАА ПОСЕБНА ДАМА ја изненади јавноста (ФОТО)

Igor
Многу познати личности се собраа на еден од најголемите тениски турнири – Вимблдон во Лондон. Во публиката најголемо внимание предизвика Дејвид Бекам кој дојде заедно...