Tag : потребни

Инспирација и совети

За блескаво чист дом потребни ви се само овие 3 евтини и едноставни состојки

Еспресо
Скапите средства за чистење не се секогаш неопходни. Понекогаш доволни се и некои работи кои веќе ги имате дома и се многу поевтини. Сода бикарбона...
Кујна

Најлуксузниот хамбургер пристигна: Доколку сакате да го пробате, потребни ви се само 1600 долари (ФОТО)

Igor
Долго време се зборуваше за најскапиот хамбургер во светот кој чинеше 900 долари и се служеше во Јапонија. И додека сите мислевме дека полуксузно од...
Живот

Имате проблем со митесери? Потребни ви се само две состојки и вашиот проблем е решен!

Igor
Ако некогаш сте се обиделе да ги извадите митесерите и тоа не ви успеало и притоа сте ја уништиле кожата, не грижете се – направете...
Кујна Сцена

Превкусна француска салата од компири (РЕЦЕПТ)

Igor
Французите имаат прекрасна кујна, пробајте ја оваа салата-специјалитет која се подготвува многу едноставно и уверете се во тоа. Оваа едноставна и вкусна салата може да...
Кујна Сцена

Потребни ви се 4 состојки и само 10 минути и вашите Баунти чоколадца се готови

Igor
Познатиот добар вкус во кој ќе уживаат сите љубители на комбинацијата од кокос и чоколадо Потребни состојки: 200 мл кондензирано млеко (или слатка павлака) 150...
Сцена

6 модели на обувки кои и се потребни на секоја жена – Oстантото е чист вишок! (ФОТО)

Igor
Сакале или не, војвотката од Сасекс, Меган Маркл во краток рок стана модна икона чиј стил ги инспирира жените ширум светот, а овој пат тоа...
Лајфстајл

За овој специјален кондом ќе ви бидат потребни четири раце (ВИДЕО)

Igor
Аргентинската компанија за производство на сексуални помагала и кондоми „Tulipan“ измисли кондом за чие отворање се потребни четири раце. Кондомот е наречен „кондом со согласност“,...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian