Ознака : салатата

Гастро марифети

Салатата со овие три главни состојки е вистински оброк за секого (РЕЦЕПТ)

Igor
Ни пристигна летото и вистинските тропски горештини, па доколку сте љубители на полесната храна без јаглени хидрати, или сте на кето-диета, тогаш ова е вистинскиот...
Гастро марифети

Превкусна француска салата од компири (РЕЦЕПТ)

Igor
Французите имаат прекрасна кујна, пробајте ја оваа салата-специјалитет која се подготвува многу едноставно и уверете се во тоа. Оваа едноставна и вкусна салата може да...