7.8 C
Скопје
21:14 - 20 февруари, 2024

Ознака : баунти

Секојдневие

Десерт кој се прави за 10 минути: Вкусна и брза торта за ненајавени гости (РЕЦЕПТ)

Igor
Сите љубители на баунти чоколадцата сега можат да уживаат во баунти колачот, чија подготовка е брза и лесна. Идеален е кога ќе ви дојдат ненајавени...
Дестинации и Дегустации

Потребни ви се 4 состојки и само 10 минути и вашите Баунти чоколадца се готови

Igor
Познатиот добар вкус во кој ќе уживаат сите љубители на комбинацијата од кокос и чоколадо Потребни состојки: 200 мл кондензирано млеко (или слатка павлака) 150...