17.8 C
Скопје
14:00 - 27 февруари, 2024

Ознака : гости

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Дали КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА ќе успее да дојде на мисата во чест на нејзиниот Филип? ЕВЕ ГИ ДЕТАЛИТЕ ЗА ВАЖНИОТ НАСТАН

Еспресо
Деталите за мисата во спомен на војводата од Единбург, закажана за вторник на 29 март во Вестминстерската опатија, се познати: ќе има над 500 претставници...
БалканСлајдерСцена

ГРАШО И ХАНА ЌЕ ПРАВАТ ДВЕ СВАДБИ, ГОЛЕМА ВЕСЕЛБА СО 500 ГОСТИ: Се знае која е старосватицата и каква венчаница ќе носи ќерката на Тончи Хуљиќ

Еспресо
Откако беше објавено дека Петар Грашо (45) и Хана Хуљиќ (31) чекаат заедничко дете и планираат свадба, интересот за детали за двата најважни настани во...
UncategorizedСветСлајдерСцена

БИЗАРНИ БОЖИЌНИ ТРАДИЦИИ: Гостите на кралицата Елизабета мора да се измерат по пристигнувањето…

Еспресо
Дали знаевте дека гостите кои за Божиќ ќе дојдат кај кралицата Елизабета мора да се измерат по пристигнувањето и заминувањето? Ви откриваме и други бизарни...
БалканСлајдерСцена

Водителот Огнен ќе го памети овој роденден: Гостите му донесоа подароци, торти, а се заигра и чочек среде емисија! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Очигледно познатиот српски водител Огнен Амиџиќ уште долго ќе ја памети неговата последна емисија, која се сними вчера. На водителот му беше роденден, а неговите...
Секојдневие

Безбедно, а сепак романтично – Ресторан во Амстердам смисли како да ги заштити своите гости (ФОТО)

Еспресо
Овој ресторан во Амстердам смислил одлична идеја како да ги заштити своите гости во време на коронавирусот. Со цел да го претстави својот безбеден, а...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСцена

Еминетни доктори прогнозираат уште колку ќе трае коронавирусот во „Еден на Еден“

Васко Спасоски
За тоа како нашите секојдневни навики влијаат на ширењето на заразата од коронавирусот и што не очекува понатаму, во Еден на Еден ќе зборуваат тројца...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Ќе се изнасмеете: Погледнете како актерот Андрија Милошевиќ пречекува гости – ги вади од памет! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Каде е српскиот актер Андрија Милошевиќ, таму е ѝ шегата. Овој пат актерот реши повторно да се пошегува. На ред дојдоа неговите пријатели кои ги...
Uncategorized

Идната кралица Кејт на важна задача: Најелегантна досега, дочека 1.000 елитни гости! (ФОТО)

Слободен печат
Во Бекингемската палата беше одржан традиционалниот дипломатски собир кој го организира кралицата Елизабета. Тоа е најголемиот прием кој се одржува во палатата и секоја година...
ЛајфстајлСцена

Ѕвездите од „Врба“ гости во „Еден на Еден“: Жаре ги натера да го раскажат филмот со рапување (ВИДЕО)

Igor
Оваа недела, во „Еден на Еден“ гостуваат четири актери од хит-филмот „Врба“ на Милчо Манчевски: Сара Климоска, Никола Ристески, Наталија Теодосиева и Благоја Чоревски- Чоре....
ЛајфстајлСцена

Кај неа нема „циле-миле“: Кралицата пред сите гости му УДРИЛА ШЛАКАНИЦА на внукот!

Igor
Сер Елтон Џон (72) објави автобиографија под називот „Ме“, а таа е полна со разни пикантерии, па дури и со оние за најмоќната жена во...