15.8 C
Скопје
22:27 - 19 мај, 2022

Ознака : врба

Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Наши Фаци Слајдер Сцена

БРАВО ЗА МАНЧЕВСКИ: „Врба“ на Манчевски го отвора Филмскиот фестивал во Кјото, Јапонија

Еспресо
Филмот „Врба“ на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски, на 22 јануари ќе го отвори 13. Меѓународeн филмски фестивал Историка во Кјото, Јапонија. Манчевски ќе биде виртуелен...
Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ФОТО) САРА КЛИМОВСКА, ЕДНА ОД ДЕВЕТТЕ ЖЕНИ КОИ ЈА ОДБЕЛЕЖАА 2021: Берлиналето ми отвори доста врати и сè уште ми отвора

М.Р.
Актерката која годинава е „Shooting star“ – ѕвезда во подем прогласена за време на Берлиналето е една од деветте жени кои ја обележаа 2021 во...
Филм и ТВ

Ново признание за филмот на Милчо Манчевски: „Врба“ освои престижна награда во Португалија!

Еспресо
Филмот „Врба” на Милчо Манчевски ја освои наградата Најдобар филм во програмата Недела на режисерите на 40. издание на филмскиот фестивал Фантаспорто во Порто, Португалија,...
Ви Препорачуваме Култура Лајфстајл

„Врба“ на фестивалска турнеја во Европа и САД (ФОТО)

Васко Спасоски
Најгледаниот филм во Македонија, „Врба“ на Милчо Манчевски, ја продолжува фестивалската турнеја со прикажување на уште четири познати европски и светски фестивали, ФЕСТ во Белград,...
Лајфстајл Сцена

Ѕвездите од „Врба“ гости во „Еден на Еден“: Жаре ги натера да го раскажат филмот со рапување (ВИДЕО)

Igor
Оваа недела, во „Еден на Еден“ гостуваат четири актери од хит-филмот „Врба“ на Милчо Манчевски: Сара Климоска, Никола Ристески, Наталија Теодосиева и Благоја Чоревски- Чоре....