11.8 C
Скопје
23:12 - 29 февруари, 2024

Ознака : Андрија Милошевиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Андрија Милошевиќ објави прва снимка со синот: Еден среќен татко и едно среќно момче

Еспресо
Актерот Андрија Милошевиќ со задоволство ги забавува своите следбеници на Инстаграм со бројни шеги и скечови во кои често му се придружува неговата партнерка Александра...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Каков холивудски гламур! Сите погледи вперени во Андрија Милошевиќ и сопругата на гала настан

К. А.
Јавноста е навикната српската актерска двојка Андрија Милошевиќ и Александра Томиќ да ги гледа главно во лежерен изглед, но овој пат ги изненадија своите обожаватели....
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) „Тој поглед…“: Андрија Милошевиќ со емотивно збогување од Жарко Лаушевиќ

Еспресо
Веста за ненадејната смрт на српскиот актер Жарко Лаушевиќ го растажи целиот регион. Пораки за последно збогум пристигнуваат од сите страни – од блиските пријатели...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Андрија Милошевиќ за најтешките моменти во животот: „Ми плаќаа стан зашто немав пари, често гладував…“

Еспресо
Црногорскиот актер и комичар Андрија Милошевиќ се преселил во Белград пред повеќе од дваесет години и до ден денес се сеќава на своите скромни и...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) АНДРИЈА МИЛОШЕВИЌ направи ГОЛЕМА ПРОСЛАВА по повод раѓањето на синот: Актерот е пресреќен и подготвен да менува пелени!

М. Р.
Актерот Андрија Милошевиќ и неговата вереница и колешка Александра Томиќ пред неколку дена ја споделија среќната вест. Андрија и Александра станаа родители на момче. Актерите...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ВИДЕО) ДОСТА БЕШЕ ПЕЕЊЕ: Марија Шерифовиќ заплива во актерските води

М.Р.
Пејачката Марија Шерифовиќ во својот видео блог откри дека добила мала улога во хумористична серија.Шерифовиќ на својот инстаграм – профил објави видео во кое се...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ФОТО) БРЕМЕНАТА СВРШЕНИЦА НА АНДРИЈА, МУ ВРАТИ ЗА СЀ: Актерот е непрепознатлив

М.Р.
Актерот Андрија Милошевиќ и неговата колешка и долгогодишна партнерка Александра Томиќ го чекаат своето прво дете, а Андрија често со неговите познати досетки и шеги...
БалканВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ФОТО+ВИДЕО) СИТЕ ГО ЗНАЕМЕ АНДРИЈА МИЛОШЕВИЌ, А ОВА Е НЕГОВИОТ РОДЕН БРАТ: Одличен е во кујна, а еве со што се занимава

И. Т.
Српскиот актер Андрија Милошевиќ кој со години ја смее балканската публика има брат по име Велибор, кој е шест години помлад од него. Велибор Милошевиќ...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

АНДРИЈА МИЛОШЕВИЌ СО СОПРУГАТА ОЧЕКУВААТ ПРИНОВА: Знам каков татко ќе бидам – како топло чоколадо!

M.Р.
Долгогодишната девојка на Андрија, Сандра, е бремена. Актерскиот пар  Александра Сандра Томиќ и Андрија Милошевиќ со нетрпение го очекуваат своето прво дете, кое го посакуваа...
БалканСлајдерСцена

Андрија Милошевиќ повторно ја насмеа јавноста со урнебесна реакција: Ова мора да го проба секој маж, прекрасно е!

Еспресо
Популарниот српски актер Андрија Милошевиќ ја насмеа јавноста со видео на кое неговата девојка, актерката Александра Томиќ, му ги чупа веѓите. По гримасите на Андрија...