Tag : раце

Здравје Слајдер Убавина

ФОТО: 7 делови од телото на кои се гледаат првите знаци на стареење!

Васко Спасоски
Првите знаци на стареење се појавуваат во дваесететите години, кога околу нашите очи понуваат да се формираат борите. Повеќето се фокусираат на нега на лицето...
Убавина

За нежни и мазни раце, направете сами пилинг од маслиново масло и шеќер

Еспресо
Кожата на рацете има тенденција да стане груба со што го огрубува и изгледот на целите раце. За рацете секогаш да ви бидат убави и...
Живот

Постојано е во вашите раце, а повалкана е од мобилниот и ВЦ школката заедно

Еспресо
Веќе е докажано дека ВЦ школката не е највалканото место во нашиот дом и дека кујнскиот сунѓер и мобилниот телефон имаат повеќе бактерии, но никој...
Инспирација и совети

Сите го препорачаа токму овој начин за миење на рацете, а еве и доказ дека тој е најдобар! (ВИДЕО)

Еспресо
Во време кога оваа основна хигиенска навика за миење раце може да ни го спаси животот, токму нему можеме да му заблагодариме за откривањето на...
Живот

СПОЈТЕ ГИ ДЛАНКИТЕ: Она што го гледате зборува најмногу за вашата љубов

Еспресо
Палмистиката е научна дисциплина која се обидува да докаже дека сè е запишано на дланките. Иако денес никој не ја сфаќа сериозно, секако служи за...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Ова го правам 50 пати на ден: Шварценегер објасни како се мијат раце и тоа со помош на еден асистент! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
За да се заштитите од коронавирусот, неопходно е редовно да ги миете рацете. На оваа важност укажа кој друг, ако не Арнолд Шварценегер. Познатиот актер...
Инспирација и совети

Овој тест со ладна вода открива дали имате здраво или болно срце!

Слободен Печат
Се работи за тест кој едноставно можете да го направите дома, а кој наводно открива во каква состојба ви е срцето и колку е здраво....
Сцена

Нов тренд на Инстаграм: Не им е доволно што го фотошопираат задникот, сега и ова

Igor
Многу познати личности се „обвинети“ за започнување на новиот тренд издолжување на прстите, за раката да изгледа послаба. Необичниот тренд првенствено го започнале познатите личности...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Партнерите ги остави без наследство од 98 милиони – Во чии раце ќе оди богатството на Џорџ Мајкл?

Igor
Еден од најбогатите светски вокали Џорџ Mајкл не им оставил ништо од своето богатство на поранешните партнери после смртта. Поголемиот дел од својот имот пејачот...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

„Затни ја устата веќе“ – Марија Шерифовиќ со раце и ја затна устата на Карлеуша, а потоа и го фрли столчето (ВИДЕО)

Igor
Напнато ќе биде во новата епизода на „Ѕвездите на Гранд“, погледнете ја кавгата меѓу Марија и Јелена. Во новата епизода од емисијата „Ѕвездите на Гранд“...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian