Tag : миење раце

Здравје

Постојано ги миете рацете и кожата ви е премногу сува? Дерматолог открива генијален трик

Еспресо
Не ви треба претопла вода за миење на рацете, млака и топла вода ќе ви обезбеди сосема задоволителен хигиенски ефект. Иако моментално ракувањето ни е...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Ова го правам 50 пати на ден: Шварценегер објасни како се мијат раце и тоа со помош на еден асистент! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
За да се заштитите од коронавирусот, неопходно е редовно да ги миете рацете. На оваа важност укажа кој друг, ако не Арнолд Шварценегер. Познатиот актер...
Ви Препорачуваме Лајфстајл

Легендарната пејачка со песната „I will survive“ демонстрираше како да се заштитат луѓето од коронавирус! (ВИДЕО)

Еспресо
Додека целиот свет зборува за миење на рацете и стручњаците инсистираат дека единственото корисно темелно миење трае околу 30 секунди, една музичка ѕвезда реши да...
Инспирација и совети

Овие шест фотографии покажуваат како треба правилно да ги миете рацете за да се заштитите од коронавирусот

Еспресо
Веќе знаеме дека првата и најважна препорака од епидемиолозите во врска со коронавирусот е миење на рацете, а дека постои голема разлика меѓу добро и...