16.8 C
Скопје
14:48 - 27 февруари, 2024

Ознака : дерматолог

Здрави навикиЗдравје

Дали е здраво секојдневното туширање? Дерматолизите предупредуваат да престанете со оваа хигиенска навика

М.Р.
Американските дерматолози истакнале дека честото туширање ја суши кожата и предизвикува нејзина иритација, ги отстранува добрите бактерии кои постојат на површината на кожата, предизвикувајќи пукнатини...
Здравје

Постојано ги миете рацете и кожата ви е премногу сува? Дерматолог открива генијален трик

Еспресо
Не ви треба претопла вода за миење на рацете, млака и топла вода ќе ви обезбеди сосема задоволителен хигиенски ефект. Иако моментално ракувањето ни е...
Здрави навики

СÈ ПОЗАСТАПЕН: Знаете ли што е превентивен ботокс?

Igor
Општоприватено уверување е дека ботоксот го користат повозрасни жени за да ги измазнат брчките. Но, во последно време е и многу популарен превентивниот ботокс, кој...