16.8 C
Скопје
05:01 - 20 мај, 2024

Ознака : туширање

Здрави навикиЗдравје

Дали е здраво секојдневното туширање? Дерматолизите предупредуваат да престанете со оваа хигиенска навика

М.Р.
Американските дерматолози истакнале дека честото туширање ја суши кожата и предизвикува нејзина иритација, ги отстранува добрите бактерии кои постојат на површината на кожата, предизвикувајќи пукнатини...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

НАУКАТА ОБЈАСНИ: Зошто не е добра идеја да се туширате пред спиење?

И. Т.
Убаво е да си легнете чисти и да мирисате убаво, но од медицинска гледна точка, туширањето пред спиење не е толку добра идеја. Всушност, оваа...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ДАЛИ ЈА ПРАВИТЕ ОВАА ГРЕШКА: Зошто не треба да го миете лицето под туш

И. Т.
Одржувањето соодветна рутина за нега на кожата може да биде доста напорно, а друго на што треба да обрнете внимание е миењето на лицето додека...