Ознака : пилинзи

Секојдневие

3 брзи и ефикасни рецепти за мазна кожа без целулит

Igor
Пилинзите кои се состојат од абразивни состојки како морска сол, кафеав шеќер и кафе се најдобрите пријатели вашето тело. Пилинзите од абразивни состојќи се идеални...
Здрави навики

Најдобрите домашни пилинзи за вашето тело (РЕЦЕПТИ)

Igor
За убава и здрава кожа најважна е правилната нега, а добриот пилинг е првиот чекор. Ви претставуваме неколку рецепти за пилинзи кои можете да ги...