Облечете го џемперчето од баба за да изгледате секси! Погледнете како да го направите тоа! (ФОТО)

Колку и да се топли и удобни, често ги нарекуваат „облека за баби“. Но, не мора да биде секогаш така…

Оваа сезона џемперите се апсолутен „must have“, а ако сакате во нив да изгледате секси, погледнете како го прават тоа светските убавици.

Фото: Профимедиа

Откако холивудската актерка Кејти Холмс се појави со џемперче од 88.000 денари, а под кое имаше само градник во иста боја, овој едноставен стајлинг стана тренд број еден во светот.

Фото: Профимедиа

Како едно обично џемперче да ве направи задоволни? Многу едноставно. Не е важно како изгледа, дали е направен од густ памук или со дупки, туку што носите под него и дали воопшто носите нешто.

Фото: Профимедиа

Поранешната сопруга на Том Круз му даде секси нота, па откопчала неколку копчиња и покажала голо рамо. Многу мудро „дозволила“ под џемперот да се наѕира долната облека.  А, ако сакате вашата дневна комбинација да изгледа привлечено, џемперот искомбинирајте го со фамерки и чизми на високи потпетци.

Фото: Профимедиа

И манекенката Бела Хадид направи чекор повеќе. Таа воопшто не носеше градник под џемперот, а за разлика од Кејти, таа закопчала само едно копче.

Слични објави

Јогурт лепињи

Igor

Сопругата на Ричард Гир: Поради него живеам во најубавата бајка!

Еспресо

Елена Ристеска го „фати“ најпосакуваниот скопјанец: „Коцки“ на стомак и тетоважи – девојките лудуваат по него (ФОТО)

Igor

Во кои денови жените се најрасположени за секс?

Igor

Ревитализирачка маска која ќе го освежи и затегне вашето лице

Igor

Кога имаш што да покажеш не е проблем да се соблечеш ниту пред огледало – ЕНЦА го стори тоа (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

11 − единаесет =

Слични објави

Како да го забрзате растот на косата?

Igor

Кијану Ривс првпат во јавноста со девојка: Дали верувате дека Александра е помлада од него?

Igor

Никогаш посреќни: Тони Цетински со сопругата се преселија во стан од 40 метри квадратни, а причината ќе ве растажи! (ФОТО)

Васко Спасоски

За малку ќе пеев на погрешна свадба: Миле Кузмановски во Еден на Еден (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Душко ГО МОЛЕЛЕ да дојде кај Карлеуша на роденден: По аферата со Вранеш веќе ништо не е исто

Igor

Почина таткото на СЛАВНИОТ РАПЕР: Го напуштил кога имал само 6 години

Igor