Еуфорија во домот на Цеца: Смислено е и име за бебето!

Наследникот на најголемата балканска ѕвезда, Вељко Ражнатовиќ и неговата девојка Богдана Родиќ, се пресреќни откако дознаа дека за седум месеци ќе станат родители.

„Останав без зборови кога се потврди дека Богдана е бремена. Мечтаев за овој ден, не ја тргам насмевката од лицето. Многу убави работи доживеав за овие 22 години, но ова е најубавото чувство досега. Откако ги дознавме убавите вести, Богдана и јас сјаеме од среќа. Едвај чекаме бебенцето да ни се насмевне, изјави Жељко за српските медиуми, а Богдана додаде:

„Ќе станам мајка! Има ли нешто поубаво од тоа? Бебето ќе биде круна на нашата љубов, која секој ден е сè посилна.

„Во домот на Цеца владее еуфорија. Со оглед што во семејството Ражнатовиќ се почитува традицијата, ако биде момче, можно е да се вика Жељко, по покојниот татко на Вељко“, раскажува извор близок до семејството.

„Ако биде машко, ќе се вика Жељко“, рече Вељко за српски Телеграф и додаде дека е ова само почеток и тој и Богдана ќе одат барем до пет деца.

Слични објави

Шеј Мичел ја објави првата фотографија со ќерката (ФОТО)

Igor

Хороскоп за 19 октомври, сабота – Биковите треба да побегнат од монотонијата, а Водолиите да ризикуваат

Igor

МАДОНА СЕПАК СЕ ПОЈАВИ ВО ЕВРОВИЗИСКАТА САЛА: Кој е нејзиниот фаворит?

Igor

Арнолд Шварценегер бесен: Актерот тужи руска компанија за користење на неговиот лик во рекламна кампања!

Еспресо

Здраво, Роберт Де Ниро сака да ви каже нешто! (ВИДЕО)

Еспресо

ЕДВАЈ ЌЕ ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ: Бремената КИРА НАЈТЛИ прошета на пазар во Лондон без грам шминка (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

16 + оне =

Слични објави

Ужасна исповед на актерката: Јас сум виновна што син ми е во шок-соба!

Igor

Луѓето со неверување гледаа во Бред Пит на доделувањето на Златниот глобус: Дали е можно да изгледа вака? (ФОТО)

Еспресо

Славниот холивудски пар се РАЗВЕДУВА после 10 години брак!

Igor

Песната „Месечина“ на Фолтин најава за нов албум

Igor

СТРИПТИЗ И ЧУДНИ КОМБИНАЦИИ: Лејди Гага и Хари Стајлс главни на Мет галата 2019 (ВИДЕО)

Igor

ВАКВО ЗДОЛНИШТЕ е задолжително за трендсетерките за ова лето

Igor