03:30 - 23 јуни, 2024

Ознака : католици

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СВЕШТЕНИК 26 ГОДИНИ ПОГРЕШНО КРШТЕВАЛ ЛУЃЕ: Црквата бара од илјадниците да се прекрстат

Еспресо
Илјадници католички верници од САД можеби ќе треба повторно да се крстат откако црквата откри дека свештеник користел погрешни зборови во процесот на крштевањето цели...