14.8 C
Скопје
22:47 - 29 мај, 2024

Ознака : Џорџ Клуни

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Џорџ Клуни тврди дека Метју Пери не бил среќен на снимањето на „Пријатели“: „Тоа не му донесе ни радост ни мир“

Еспресо
Џорџ Клуни ракажа за „Дедлајн“ дека Метју Пери, кој почина на крајот на октомври, не бил баш среќен на снимањето на култната серија „Пријатели“ (Friends),...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Џорџ и Амал Клуни открија дел од домашната атмосфера: „Нашите деца слушаат хеви метал“

Еспресо
Во едно ретко интервју, јавноста доби увид во секојдневието на познатиот актер Џорџ Клуни (62) и неговата сопруга Амал Клуни (45), во кое парот отворено...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Амал и Џорџ Клуни докажаа дека се најгламурозната моќна двојка: Бројни ѕвезди на нивниот хуманитарен настан

Еспресо
Амал и Џорџ Клуни докажуваат дека се најгламурозната моќна двојка додека ја привлекуваат холивудската елита на хуманитарен настан во Њујорк во чест на „бранителите на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Џорџ Клуни ја продава вилата на Комо за сто милиони долари, а ја купил за десет милиони: „Актерот е одличен бизнисмен“

Еспресо
Џорџ Клуни го продава својот најпознат имот, вилата на езерото Комо која ја поседува 21 година. George Clooney in Lake Como pic.twitter.com/eQcwwZrus4 — Linda Fritz...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Амал суперсекси во Венеција во друштво на згодниот Џорџ Клуни: Малку фестивал, малку романтика

Еспресо
Парот Џорџ Клуни и Амал се редовни на филмскиот фестивал во Венеција, но не присуствуваа на него од раѓањето на денес 6-годишните близнаци Александар и...
СветСлајдерСцена

(Видео) Џорџ Клуни откри со каква болест се борел во тинејџерските денови: „Тоа беше сосема друго лице, половина парализирано“

Еспресо
Актерот Џорџ Клуни неодамна им открил на медиумите дека како тинејџер боледувал од Белова парализа, болест која зафаќа дел од лицето. Тој ова го кажал...
СветСлајдерСцена

(Фото) Џулија Робертс во екстравагантен фустан со принт фотографии од Џорџ Клуни: Пораката е испратена

Еспресо
Пред неколку недели Џулија Робертс се појави на светската премиера на Ticket to Paradise во долг фустан на Александар Меквин со посебно значење. На него...
СветСлајдерСцена

ФОТО/Џулија Робертс ги засени присутните на премиерата на филмот „Ticket to Paradise“, иако и Амал Клуни беше прекрасна во „винтиџ“ фустанот

Еспресо
Џулија Робертс и Џорџ Клуни се појавија заедно на премиерата на нивниот нов филм „Ticket to Paradise“ во Лос Анџелес. Тоа е првата романтична комедија...
СветСлајдерСцена

Џорџ Клуни за Трамп: Таков „тип“ не треба да биде претседател

Тамара Коларовска
За време на интервјуто со водителот на Си-Ен-Ен, Крис Валас, што се емитуваше во петокот, актерот Џорџ Клуни го осуди поранешниот претседател Доналд Трамп и...
СветСлајдерСцена

Џорџ Клуни и Џулија Робертс конечно одговорија на фамозното прашање зошто никогаш не станаа пар?

Еспресо
Џорџ Клуни и Џулија Робертс споделија нови детали за нивното пријателство, вклучително и зошто никогаш не станале пар. Холивудските легенди се појавија во интервју за...