21.8 C
Скопје
04:06 - 15 јули, 2024

Џорџ Клуни е подготвен за развод? „Со Амал водат сосема одвоени животи“

Познатиот актер Џорџ Клуни е на пат кон развод од сопругата Амал Клуни. Упатените известуваат дека 63-годишниот актер и Амал Клуни се под притисок да најдат време еден зашто имаат премногу ангажирани животи и дека секој си живее за себе.

Клуни, холивудскиот срцекршач во минатото, е во навидум совршен брак со Амал Клуни од 2014 година. Двојката се запозна една година претходно, веднаш откако тој реши да се откаже од Стејси Кејблер.

Врската со Амал, која трае точно една деценија, за Клуни е неговата најдолга врска и најдолг брак до сега, но уште колку долго би можеле да траат како пар сега кога се појавија првите гласини за длабок криза во бракот.

„И двајцата се хардкор работохоличари, секој од нив како да е во својот мал балон“, ексклузивно раскажува извор за In Touch. „Тие живеат во два многу различни света 90 проценти од денот. Тие водат сосема одвоени животи“, тврди инсајдерот.

Двојката воведе правило кое вели дека не може да живеат повеќе од една недела оддалечени еден од друг како изглед за да ги координираат нивните распореди, но тоа правило важеше во времето кога се венчале, и година две потоа, бидејќи Клуни тврдеше дека тоа „добро функционира“за бракот.

Но, со оглед на тоа што неговиот деловен распоред почнува да станува се поангажиран и пополн благодарение на неговата улога како филмски продуцент, додека Амал Клуни останува зафатена со својот живот како адвокат за човекови права престојувајќи повеќе во Европа, сега им стана невозможно да бидат заедно барем еднаш неделно, како што беше возможно пред 10 години.

 

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....