Дневен хороскоп за 27 март 2020

ОВЕН

РАБОТА: Денеска сте суптилни, интуитивни, креативни и талентирани.

ЉУБОВ: Во поглед на љубовта, ќе умеете да ги „ловите“ сите детали и да читате меѓу редови, но воопшти нема да ви се зборува за себе.

ЗДРАВЈЕ: Поспаност и умор.

БИК

РАБОТА: Вработените во затворени институции ќе имаат ден полн со предизвици.

ЉУБОВ: Оние кои се сингл ќе сонуваат и фантазираат за љубовта и ќе се чувствуваат сосема удобно во однос на тоа.

ЗДРАВЈЕ: Изразена интуиција, слушајте ја потсвеста.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: На работа ќе биде напорно, но благодарение на колегите, ќе бидете продуктивни.

ЉУБОВ: Некоја личност со која соработувате ќе флертува со вас, но вашето срце припаѓа на друга личност.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате генерално добро.

РАК

РАБОТА: Добро ќе соработувате со помладите колеги, а постарите ќе бидат отворени и љубезни.

ЉУБОВ: Ќе имате наплив на емоции кои можеби ќе ве збунат. На некои Ракови ќе им се остварат романтичните соништа.

ЗДРАВЈЕ: Побарајте масажа на рамениците.

ЛАВ

РАБОТА: Можеби ве заморува работата, но денеска ќе резултира со квалитет.

ЉУБОВ: Сè што моментално ви недостига, ќе го надоместувате со секс.

ЗДРАВЈЕ: Верувајте ѝ на интуицијата и вежбајте повеќе.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ќе имате поволен период за финансиски резултати.

ЉУБОВ: Некоја од личностите со кои соработувате сака да ве запознае приватно, но вие сте паметни и го држите тоа на дистанца.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро во своја кожа.

ВАГА

РАБОТА: Имате шанси да договорите добра зделка. Бидете паметни.

ЉУБОВ: Вашата драга личност би можела убаво да ве изненади со својата попустливост.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја крвната слика.

СКОРПИЈА

РАБОТА: За оние кои работат со луѓе, следува поволен ден. Креативците можат да одморат.

ЉУБОВ: Денеска ке уживате во друштвото на саканата личност. Потрудете се да ѝ дадете до знаење дека ви значи, бидејќи може да ви се налути.

ЗДРАВЈЕ: Заслабнат имунитет.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Одличен ден за нов договор кој парично ќе ви биде исплатлив.

ЉУБОВ: Она што сте си го ветиле, сега го остварувате и уживате во друштвото на саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на алергиите.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Некои нешта одат подобро отколку што очекувате.

ЉУБОВ: Полни сте со емоции и подготвени сте да ги споделите со другата страна.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате способни да направите сè.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Колегите денеска ќе бидат подготвени да соработуваат и ќе ви дозволат да ескивирате.

ЉУБОВ: Ќе сфатите дека личност од вашето опкружување е заинтересирана за вас и нема да знаете како да се поставите.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на дигестивниот систем.

РИБИ

РАБОТА: Креативните и уметничките професии денеска ќе им донесат сјај на Рибите.

ЉУБОВ: Излезете, можеби и ќе се вљубите.

ЗДРАВЈЕ: Генерално добра состојба.

Слични објави

Нов тренд на Малдивите: Спиење на кревети кои лебдат над океанот! (ФОТО)

Еспресо

Почина актерот Ванчо Крстевски

Еспресо

Лицата родени во овој хороскопски знак ќе направат се за вас

Igor

Хороскопот открива: Која е идеалната професија за вас

Еспресо

Позната српска манекенка искрено за односот со својот дечко: Ме тепаше речиси четири часа

Igor

Кајли Џенер повторно мета на критики поради новата колекција! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

4 × два =

Слични објави

Видео хороскоп за 11 јуни 2019: Раковите на работа ќе имаат драстични промени, лавовите ќе ги поминат сите препреки

Igor

Џеј Ло со емотивна фотографија им го честиташе роденденот на своите близнаци (ФОТО)

Еспресо

Ерос Рамацоти со поддршка во борбата против коронавирусот: Мораме да се придржуваме до правилата и законите! (ФОТО)

Еспресо

Ќе ви потечат солзи на очи: Актерот од „Војна на ѕвездите“ им соопшти на родителите дека им купил куќа (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Раперката критикувана поради копирање на фустанот на Цеца! (ФОТО)

Еспресо

Од интернат до самиот врв на Холивуд: Џеки Чен наполни 66 години!

Еспресо