17.8 C
Скопје
13:47 - 3 март, 2024

(Видео) По тешката дијагноза, кралот Чарлс снимен на миса: Прво појавување во јавноста по операцијата

Бакингемската палата пред шест дена ја објави веста дека кралот Чарлс III боледува од рак, а сега за првпат по дијагнозата се појави во јавноста на настан.

Во неделата, кралот Чарлс и неговата сопруга Камила отидоа на миса во црквата Св. Марија Магдалена на нивниот имот во Сандрингам, каде што кралот се опоравува од операцијата на простата, на која беше подложен пред да му биде дијагностициран рак.

Бакингемската палата не објави никакви детали за неговата состојба, освен што објави дека не се работи за рак на простата, туку дека кралот е „целосно позитивен“ и дека се радува што побрзо да се врати на јавните обврски. Неговата сопруга, кралицата Камила, во четвртокот изјави дека е „исклучително добро“.

Сопругата на принцот Вилијам, Кејт, исто така се опоравува, но од операција на абдоменот.

Слични објави

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо

Достоинствено: Како Бресквица го прифати поразот на Беовизија

еспресо

Астропрогноза за недела, 3 март: За Лавовите трошоци, за Биковите убаво изненадување

еспресо

Теја Дора ќе ја претставува Србија на Евровизија: Бресквица ја освои публиката

еспресо

Ана Николиќ сподели емотивна порака по конфликтот со Раста: Кога ја нема мајката, имаш чувство дека куќата е празна

Еспресо
Се вчитува....