5.8 C
Скопје
05:02 - 27 февруари, 2024

Ознака : мусака

Дестинации и ДегустацииХрана

Брз, сочен и вкусен ручек: Кремаста мусака со сирење

Еспресо
Има денови кога сакате брз ручек во кој не треба да вложувате премногу труд. Потребни состојки: • 2,5 килограми компири • 2 децилитри млеко •...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ОД КУЈНАТА НА ДАВОР: Бела мусака со пилешко и печурки

Кате Божиновска
Денес со задволство ви го презентираме рецептот на Давор Панчевски за бела мусака со пилешко и печурки. Ова е една вкусна и интересна комбинација на...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО АФРИКА: „Боботи“ – Јужноафриканска мусака

Еспресо
Боботи е јужноафриканска „мусака“ направена од мелено говедско или јагнешко месо, билки, зачини, кари во прав, овошје и завршен слој од јајца, со мирис на...
Дестинации и Дегустации

Мусака со тестенини

Слободен печат
Состојки: 200 г тестенини 200-300 гр мелено месо 1 главица кромид 2 чешниња лук масло зачин сол мелена црвена пиперка 2 јајца 200 г кисела...
Дестинации и Дегустации

Брз, сочен и вкусен ручек: Направете мусака со сирење (РЕЦЕПТ)

Igor
Има денови кога сакате брз ручек во кој не треба да вложувате премногу труд. Потребни состојки: • 2,5 килограми компири • 2 децилитри млеко •...
Дестинации и Дегустации

Мусака каква што досега не сте пробале – необична, а превкусна

Igor
Мусаката може да биде брз и превкусен ручек кој ќе го обожуваат сите членови на семејството. Потребно е: – 200 гр тестенини (во нашиот случај...