23.8 C
Скопје
12:55 - 10 август, 2022

Ознака : давор

Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

Од кујната на Давор Панчевски – Селско месо на највкусен начин!

Кате Божиновска
Селското месо е едно од најпрепознатливите јадења во домашната кујна. Без разлика на тоа кој како го подготвува, овој превкусен специјалитет е вистински гастрономски деликатес...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

Од кујната на Давор Панчевски: Рецепт за совршена домашна пица – 4 различни вкуса

Кате Божиновска
Секој врвен пица мајстор во ракав крие по некој трик поради кој неговата пица е поинаква и повкусна од преостанатите. „Мојата тајна за оваа домашна...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

Ровки лепчиња со кисела павлака – рецепт од кујната на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Ровки лепчиња кои се подготвуваат на едноставен и уникатен начин. Тајната е во киселата павлака, но во овој рецепт може да користите и кисело млеко....
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ОД КУЈНАТА НА ДАВОР: Бела мусака со пилешко и печурки

Кате Божиновска
Денес со задволство ви го презентираме рецептот на Давор Панчевски за бела мусака со пилешко и печурки. Ова е една вкусна и интересна комбинација на...
Uncategorized Ви препорачуваме на СП Дестинации и Дегустации Женски печат

(ВИДЕО) ОД КУЈНАТА НА ДАВОР ПАНЧЕВСКИ: Рецепт за воздушести и ароматични крофни

Кате Божиновска
Сигурно подолг период барате докажан рецепт за супер ровки, воздушести и крцкави крофни. Денеска, со вас, Давор споделува рецепт кој е брз и лесен за...