24.8 C
Скопје
13:32 - 13 август, 2022

Од кујната на Давор Панчевски – Селско месо на највкусен начин!

Селското месо е едно од најпрепознатливите јадења во домашната кујна. Без разлика на тоа кој како го подготвува, овој превкусен специјалитет е вистински гастрономски деликатес кој совршено оди рака под рака со чаша квалитетно црвено вино.

Потребни состојки

350 г телешко месо исечкано на коцки

350 г свинско месо исечкано на коцки

200 г мелено месо

2 лажици лебни трошки

Сол и мелен црн пипер по вкус

1 жолчка

2 лажици брашно за превалкување на топчињата од мелено месо

200 г свежи шампињони исечкани на коцки

1 лажица брашно

1 лажичка мешан сув зеленчук

600 мл вода

Најпрво, Во тавче на оган загрејте го маслото за јадење и пропржете ги телешкото и свинското месо. Гответе околу 7-10 минути додека месото не добие убава кафена боја.

Во меленото месо ставете лебни трошки, сол и мелен црн пипер по вкус и жолчката. Оформете мали топчиња од меленото месо во големина колку парчињата телешко и свинско месо. Извалкајте ги топчињата во брашно и пропржете ги во масло за јадење. Во земјена тава или тава за печење, ставете ги испржените парчиња месо и свежите шампињони исечкани на листови. Во маслото во тавата во која се пржеле парчињата месо додајте го брашното, коцката супа и водата. Кога смесата ќе се згусне прелијте ја оваа смеса врз парчињата мелено месо.

Во рерната ставете ја тавата со селско месо, загрејте ја на 150 степени и печете од 70 до 90 минути додека месото не добие убава златно-кафена боја.

Забавно готвење со Давор.

Слични објави

Рецепт за превкусна проја со кисела павлака

Еспресо

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо

Која беше Ен Хеч: „Слушам гласови и зборувам со бог“; од травматичното детство до објавување на нејзината бисексуалност

Еспресо
Се вчитува....