16.8 C
Скопје
04:27 - 20 мај, 2024

Ознака : лепчиња

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

Ровки лепчиња со кисела павлака – рецепт од кујната на Давор Панчевски

Кате Божиновска
Ровки лепчиња кои се подготвуваат на едноставен и уникатен начин. Тајната е во киселата павлака, но во овој рецепт може да користите и кисело млеко....
Дестинации и Дегустации

Панетоне или Пандоро, што да подарите и како се послужуваат

Еспресо
Во последниве неколку години во поголемите супермаркети и кај нас, во периодот пред новогодишните и божиќните празници, може да се најдат традиционалните италијански божиќни лепчиња...