Tag : слатки

Кујна

Панетоне или Пандоро, што да подарите и како се послужуваат

Еспресо
Во последниве неколку години во поголемите супермаркети и кај нас, во периодот пред новогодишните и божиќните празници, може да се најдат традиционалните италијански божиќни лепчиња...
Кујна Сцена

За љубителите на префинет вкус – Торта со Бејлис

Igor
Прекрасен десерт со богат и неверојатен вкус… Состојки за пандишпан: 5 јајца 10 лажици шеќер 10 лажици вода 160 г брашно 120 г мелени ореви...
Сцена Убавина

Еве поради што немате тен каков што посакувате

Igor
Дерматолозите предупредуваат дека со слатките особено треба да бидат претпазливи лицата кои се склони на акни и егземи, а ситуацијата може дополнително да се влоши...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian