25.8 C
Скопје
09:41 - 24 јуни, 2024

Ознака : Јужна Африка

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

(Фото) Жителите на најголемиот град во Јужна Африка ги изненади снегот: „Чиста магија“

Еспресо
Жителите на најголемиот град во Јужна Африка, Јоханесбург, беа изненадени од првиот снег по 11 години. Некои деца за прв пат во животот видоа снег....
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ПРИНЦЕЗАТА ШАРЛИН ОД МОНАКО: Како се стекна со прекарот „Најтажната жена на светот“

Еспресо
Вестите за „најтажната жена на светот“ привлекуваат огромно внимание веќе десет години, откако принцезата Шарлин од Монако се омажи за принцот Алберт.   View this...
Дестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО АФРИКА: „Боботи“ – Јужноафриканска мусака

Еспресо
Боботи е јужноафриканска „мусака“ направена од мелено говедско или јагнешко месо, билки, зачини, кари во прав, овошје и завршен слој од јајца, со мирис на...
СветСлајдерСцена

„ОПЕРАЦИЈАТА ДОБРО ПОМИНА“: Принц Алберт ги демантира гласините за криза во бракот

jasmina.kantardzieva
Принцезата Шарлен од Монако, „заглавена“ во Јужна Африка шест месеци од сериозната респираторна инфекција, во петокот беше повторно оперирана. Нејзиниот сопруг, принцот Алберт, се погрижи...
ЛајфстајлФилм и ТВ

Арнолд Шварценегер нападнат на настан во Јужна Африка (ВИДЕО)

Igor
Бившиот гувернер на Калифорнија разговарал со фановите на спортскиот настан „Арнолд класик Африка“, кога еден маж го удрил во грбот. Напаѓачот е фатен по инцидентот....