Арнолд Шварценегер нападнат на настан во Јужна Африка (ВИДЕО)

Бившиот гувернер на Калифорнија разговарал со фановите на спортскиот настан „Арнолд класик Африка“, кога еден маж го удрил во грбот.
Напаѓачот е фатен по инцидентот.

Шварценегер на Твитер им се заблагодарил на фановите што се грижат, но додал дека нема причини за грижа.

На видеоснимката која стана вирална на социјалните мрежи се гледа дека Шварценегер позирал за фотографирање на настан во Јоханесбург во саботата, кога човек го удрил во грбот.

Ѕвездата на „Терминатор“ се засопнала нанапред по ударот, напаѓачот паднал, а од обезбедувањето веднаш го фатиле.
Подоцна бил предаден на полицијата.

Шварценегер со повеќе од 4 милиони негови следбеници на Твитер поделил: „Мислев дека толпата ме турка, што често се случува. Сфатив дека сум нападнат дури кога ја видов снимката како и сите вие.“

Подоцна ги повикал своите фанови вниманието да го насочат на настанот наместо на нападот.
„Овде во Јужна Африка на @ArnoldSports имаме 90 спортови и 24.000 спортисти од сите возрасти и способности кои сите нас нè инспирираат да станеме од кревет. Ајде да ги ставиме во центарот на вниманието“, напишал тој на Твитер.

Манифестацијата „Арнолд класик Африка“ се одржува секој мај и има низа случувања, вклучувајќи и бодибилдинг и борбени спортови.

Слични објави

НЕ ЗНААТ ШТО СО ПАРИТЕ: Нема да верувате колку пари дал Николас Кејџ за неговиот миленик ОКТОПОД (ФОТО)

Igor

Ако умее со машина, умее и со тело: Момци, откријте какви сте во кревет според вашата професија

Igor

Уживајте во него ова попладне: Совршен зимски сладолед од само една состојка

Еспресо

Дневен хороскоп за 25 ноември: Забранетото овошје носи горчлив вкус, прифатете го она што го добивате

Еспресо

Плејбој зајачицата од Русија ги распамети фановите со фотката од Малдиви (ФОТО)

Igor

ХОЛИВУДСКИ АКТЕР остана без својата сопругата, која ја загуби борбата со тешката болест

Igor

Остави Коментар

10 + 13 =

Слични објави

Од што се плаши Северина: Ја ангажирале и бајачката на Кеба за спас

Igor

Водителката Спенџарска напиша тажна порака на Инстаграм: „Поради смртен случај се повлекувам…“ (ФОТО)

Igor

„Спајс Грлс“ РАЗОЧАРАА со првиот настап: Фановите УЖАСНАТИ, не можеле да ги ПРЕПОЗНААТ ПЕСНИТЕ!

Igor

Стилот или го имаш или го немаш: Боки 13 и во судница со модерни патики од 500 евра (ФОТО)

Igor

Тоа што не сте го знаеле за Хаваите – Уживање под палмите или качување на највисоката планина (ФОТО)

Еспресо

Николас Кејџ прифати да се глуми себеси во филмот Николас Кејџ

Igor