Принцот ВИЛИЈАМ искрено за ТРАГИЧНАТА ЗАГУБА на својата мајка: ТАА БОЛКА се чувствува како ниту една друга! (ВИДЕО)

Британскиот принц во една ТВ емисија ја истакна важноста за менталното здравје и зборуваше за болката по трагичната смрт на принцезата Дијана.

Принцот Вилијам исклучително е посветен на БОРБАТА ЗА МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ и давањето на поддршка на лицата кои со тоа се борат.

Неодамна војводата од Кембриџ во една ТВ емисија ја сподели својата потресна приказна за трагичната загуба на својата мајка, принцезата Дијана. Дијана загина во 1997 година кога Вилијам имаше само 15 години.

Во ТВ емисијата, која ја пренесуваше Би-Би-Си, принцот Вилијам истакна дека во случај на загба на драга личност во младите години се чувствува болка како ниту една друга.

Губитокот на неговата мајка стана пресвртница во неговиот живот, но тој утехата ја нашол во приказните на луѓето со слични искуства. Во емисијата тој открива и дека токму тоа го зближило со луѓето.

[ReviewDisclaimer]

Слични објави

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Еспресо

Антонио Бандерас си фати 20 години помлада девојка: Актерот многу се заљубил, ништо друго не го интересира (ФОТО)

Igor

ВИЛИЈАМ НЕ ГО НАПРАВИ ТОА: Откако стана татко, Хари ѝ оддаде почест и на лејди Ди

Igor

Стигна пресудата: Раперот Буба Корели оди во затвор (ФОТО)

Igor

Овие фактори откриваат дали сте за брак или не?

Igor

Тестовите позитивни! Принцот Чарлс има коронавирус!

Еспресо

Остави Коментар