Принцот ВИЛИЈАМ искрено за ТРАГИЧНАТА ЗАГУБА на својата мајка: ТАА БОЛКА се чувствува како ниту една друга! (ВИДЕО)

Британскиот принц во една ТВ емисија ја истакна важноста за менталното здравје и зборуваше за болката по трагичната смрт на принцезата Дијана.

Принцот Вилијам исклучително е посветен на БОРБАТА ЗА МЕНТАЛНОТО ЗДРАВЈЕ и давањето на поддршка на лицата кои со тоа се борат.

Неодамна војводата од Кембриџ во една ТВ емисија ја сподели својата потресна приказна за трагичната загуба на својата мајка, принцезата Дијана. Дијана загина во 1997 година кога Вилијам имаше само 15 години.

Во ТВ емисијата, која ја пренесуваше Би-Би-Си, принцот Вилијам истакна дека во случај на загба на драга личност во младите години се чувствува болка како ниту една друга.

Губитокот на неговата мајка стана пресвртница во неговиот живот, но тој утехата ја нашол во приказните на луѓето со слични искуства. Во емисијата тој открива и дека токму тоа го зближило со луѓето.

[ReviewDisclaimer]

Слични објави

Арнолд Шварценегер бесен: Актерот тужи руска компанија за користење на неговиот лик во рекламна кампања!

Еспресо

Ѓорѓе Давид откри како реагира ќерка му кога ќе го види во сукња (ФОТО)

Еспресо

Тамара: Ќе беше многу безвезе да се откажевме од Евровизија и да купевме амбулантни возила

Igor

Ќерката на Синди Крафорд конечно призна дека се забавува со познатиот комичар (ФОТО)

Igor

Дојде, виде и победи: Биба Додева ги собра наградите на „Охридски трубадури“

Igor

Таа е прогласена за најубава на светот: Нејзиното лице е совршено!

Igor

Остави Коментар

два × 1 =

Слични објави

Хоакин Феникс се штити: Ги дезинфицира рацете по точењето гориво (ФОТО)

Еспресо

Џенифер Анистон го СРУШИ интернетот! (ФОТО)

Igor

Масло од цимет од кое косата ќе ви расте како луда

Igor

Фотографија вредна злато: Малкумина знаат дека се ВРСНИЧКИ, а еве како изгледала нивната ПРВА СРЕДБА (ФОТО)

Igor

Меган Маркл ја доби првата понуда: Ѝ понудиле еден милиони долари по секунда да се врати во серијата!

Еспресо

Коронавирусот им ги расипа плановите: Џенифер Лопез и нејзиниот вереник Алекс Родригез ја одложуваат венчавката!

Еспресо