Копров со ИЗВИНУВАЊЕ до Србија: Имавме АНОНИМУСИ во жирито!

Познатиот композитор Григор Копров јавно ѝ се извини на Србија поради тоа што на Евровизија не доби ниту еден поен од македонското жири.

Тој на профилот на Фејсбук објави долго извинување до српската нација и неговите колеги оттаму, потсетувајќи се на Евросонг 2007, кога нè претставуваше Каролина во Хелсинки.

Како што наведува тој, визуелниот режисер Дарко Камарит, неговиот личен пријател, помогнал во подготвувањето на сценскиот настап.

Во крајот на своето обраќање тој нагласува дека за ваква манифестација треба да има жири составено од еминентни музичари, а не анонимуси, како во нашиот случај.

копров фб

Слични објави

За оваа фотографија Карлеуша собра повеќе од 100.000 лајкови за еден ден!

Слободен печат

Видео хороскоп за 05 јули 2019, петок

Igor

Хороскоп за 29 октомври: Раковите ќе го обвинуваат партнерот за неверство

Igor

Роден е Дејвид Гилмор, „Битлси“ го објавија синглот „Let it be“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Манекенката која е позната по облините позираше гола, фановите не можат да се нагледаат (ФОТО)

Еспресо

Спајдермен одгледува кокошки: Том Холанд најде решение за недостигот на јајца во маркетите! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

Осумнаесет − Осумнаесет =

Слични објави

Балашевиќ во негов стил за коронавирусот: Tоа е само уште еден просечен грип со натпросечен маркетинг

Еспресо

Неодолив чоколаден ролат

Igor

ТРИК СО КОМПИР: Како месото никогаш да не ви се залепи за скарата?

Igor

Психолог открива трик како да го спасите бракот за 5 минути: На овој начин љубовта ќе блесне како на почетокот на врската!

Igor

Леjди Гага со камион го дистрибуираше новиот албум „Хроматика“

Еспресо

Вистински културен спектакл низ Скопје – ТАМАРА ТОДЕВСКА блескаше во „Звуците на Чаршијата“ (ФОТО)

Igor