18.8 C
Скопје
21:25 - 15 април, 2024

Ознака : жири

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Цеца нема да биде во жирито на „Ѕвездите на Гранд“, еве кој ќе ја заменува

еспресо
Многу промени ќе има во жирито на „Ѕвезде Гранда“ оваа сезона. Денеска се снима уште една епизода од музичкото натпреварување „Ѕвезде Гранда“, а Цеца Ражнатовиќ,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

По победата на Лорин: Покрената е петиција за укинување на жирито на Евровизија

Еспресо
Откако шведската претставничка Лорин победи на Евровизија со песната „Тетоважа“, многумина коментираат дека всушност стручното жири ѝ „дозволило“ да победи. Имено, таа од жирито доби...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) ЕЛЕНА РИСТЕСКА ПОВТОРНО ВО ФОКУСОТ НА ВНИМАНИЕТО: Заедно со Џорџе Давид пејачката ќе биде дел од комисијата на фестивалот „Наше море, наше скале”

Еспресо
Нашата позната поп пејачка Елена Ристеска редовно споделува фотографии на социјалните мрежи од нејзините најнови ангажмани, а последно сподели и информација околу нејзиното жирирање на...
ЛајфстајлСцена

Македонското жири во финалето од „Ѕвездите на гранд“: Кои македонски кандидати добија поени од него?

Igor
Изборот на Саша Поповиќ за македонското жири беа македонските пејачки Елена Ристеска, Тамара Тодевска и Калиопи кои се вклучија во живо и ги доделија своите...
ЛајфстајлСцена

Тамара ЈАВНО ѝ се извини на Невена: Еве што мисли за бодувањето на Евровизија

Igor
Тамара Тодевска го донесе највисокиот пласман на Македонија на Евровизија, а за случката со Србија има и нејзин коментар. Пејачката признава дека овој Евросонг за...
ЛајфстајлСцена

Србите лути, Италија благодарна: Кое е СТРУЧНОТО ЕВРОВИЗИСКО ЖИРИ на Македонија?

Igor
По евровизиското финале едно е сигурно, соседна Србија навистина ни е лута поради тоа што не добија ниту еден поен од стручното жири. Од друга...
ЛајфстајлСцена

МАТЕМАТИЧКА ГРЕШКА НА БЕЛОРУСИЈА ја чинеше Македонија победа во делот на жирито

Igor
Еден твитер-корисник забележал мала грешка во доделувањето на поените од стручното жири на Белорусија. Колку и да се чини дека гласањето одеше беспрекорно, будните очи...
ЛајфстајлСцена

Копров со ИЗВИНУВАЊЕ до Србија: Имавме АНОНИМУСИ во жирито!

Igor
Познатиот композитор Григор Копров јавно ѝ се извини на Србија поради тоа што на Евровизија не доби ниту еден поен од македонското жири. Тој на...
ЛајфстајлСцена

Грција и Словенија ни дадоа по еден поен, еве кои ни дадоа по 12 поени

Igor
Погледнете кој гласаше за нас и колку поени ни дадоа земјите според стручното жири: 5 поени од Португалија 8 Азарбејџан 3 Малта 1 Сан Марино...