Македонското жири во финалето од „Ѕвездите на гранд“: Кои македонски кандидати добија поени од него?

Изборот на Саша Поповиќ за македонското жири беа македонските пејачки Елена Ристеска, Тамара Тодевска и Калиопи кои се вклучија во живо и ги доделија своите гласови.

Гласањето беше идентично како на евровизија, само што исклучок беше тоа што нашите пејачки можеа да гласаат за учесниците од нашата земја.

Елена Ристеска 12 поени му додели на нашиот кумановец Мартинијан Кириловски, 10 поени и даде на победничката Џејла Рамковиќ, а 8 подели му додели на Огнен Здравковски.

Втора гласаше Тамара Тодевска која 12 поени и даде на победничката Џејла, на скопјанецот Филип Пецовски му додели 1 поен, на Дарко Коцевски му додели 10 поени, а на Огнен му додели 5 поени.

Калиопи своите највисоки 12 поени и ги додели на Џејла, 8 поени му даде на Огнен Здравковски, 5 поени отидоа кај Мартинијан, а 3 поени кај Дарко.

Најмногу поени за македонски кандидат додели Елена Ристеска со своите 12 поени кои му ги додели на кумановецот Мартинијан Кириловски.

Откако заврши гласањето, на социјалните мрежи се појавија премногу коментари за начинот на гласањето и за тоа како жирито од Македонија не ги поддржа нашите учесници со највисоки поени.

Слични објави

ПОЗЛАТЕН КОРСЕТ: Од цената на стајлингот на Јелена Карлеуша ќе ви се сврти во глава

Igor

Поради овој потег Шакира стана главно меме на интернет!

Еспресо

Пченкарна проја со кисели краставички (РЕЦЕПТ)

Igor

Првиот супермодел, Марион Морхауз: Индијанско потекло, топли, кафени очи и остри црти на лицето (ФОТО)

Еспресо

Нивес Целзиус ги „полуде“ обожавателите со топлес фотографија од базен!

Еспресо

Хороскоп за 29 октомври: Раковите ќе го обвинуваат партнерот за неверство

Igor

Остави Коментар

петнаесет − 12 =

Слични објави

Зошто не ги покрила со косата? Розга настапуваше со фластери на ушите! (ФОТО)

Еспресо

Продуцентите се „тепаат“ за војвотката – Меган Маркл ќе добие 50 милиони долари за враќање на глумата

Еспресо

„Црна кутија“ конечно е тука: Милиграм има нова, „заразна“ балада!

Васко Спасоски

Цвеќето е идеален подарок за 8 Март, но внимавајте што подарувате! Гербер за мистериозност, божур за романтика…

Еспресо

Уникатна венчавка во време на пандемија

Еспресо

Видео хороскоп 15 август 2019, четврток

Igor