24.8 C
Скопје
16:32 - 3 октомври, 2023

Македонското жири во финалето од „Ѕвездите на гранд“: Кои македонски кандидати добија поени од него?

Изборот на Саша Поповиќ за македонското жири беа македонските пејачки Елена Ристеска, Тамара Тодевска и Калиопи кои се вклучија во живо и ги доделија своите гласови.

Гласањето беше идентично како на евровизија, само што исклучок беше тоа што нашите пејачки можеа да гласаат за учесниците од нашата земја.

Елена Ристеска 12 поени му додели на нашиот кумановец Мартинијан Кириловски, 10 поени и даде на победничката Џејла Рамковиќ, а 8 подели му додели на Огнен Здравковски.

Втора гласаше Тамара Тодевска која 12 поени и даде на победничката Џејла, на скопјанецот Филип Пецовски му додели 1 поен, на Дарко Коцевски му додели 10 поени, а на Огнен му додели 5 поени.

Калиопи своите највисоки 12 поени и ги додели на Џејла, 8 поени му даде на Огнен Здравковски, 5 поени отидоа кај Мартинијан, а 3 поени кај Дарко.

Најмногу поени за македонски кандидат додели Елена Ристеска со своите 12 поени кои му ги додели на кумановецот Мартинијан Кириловски.

Откако заврши гласањето, на социјалните мрежи се појавија премногу коментари за начинот на гласањето и за тоа како жирито од Македонија не ги поддржа нашите учесници со највисоки поени.

Слични објави

(Фото) Легендарното селфи на поранешната финска премиерка и Ана Винтур го крена модниот свет на нозе!

Еспресо

Хрватите повторно бараат забрана за концерт на Аца Лукас: Каква порака ќе испрати зависник и насилник?

Еспресо

Жерар Депардје за обвинувањата за силување: Никогаш, никогаш не сум малтретирал жена

Еспресо

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо

Еве што се случувало пред сообраќајката на Аца Лукас: „Беше исклучително добро расположен“

Еспресо

Џоди Тарнер-Смит поднесе барање за развод од Џошуа Џексон: Голема љубов, а причината за разделба непозната

Еспресо
Се вчитува....