ПОЧИНА НА 100 ГОДИНИ: Замина уште еден голем музичар

На 100-годишна возраст денеска почина музичарот од Њу Орлеанс Дејв Луис Бартоломеј, чија кариера кулминираше во втората половина од 20-от век.

Тој својата музичка кариера ја започнал како саксофонист и трубач. Во 50-тите напишал повеќе од 40 хитови за Империјал Рекордс, а две песни биле број 1 на топ-листите.

Ќе остане запамтен по хитовите „Ain’t That a Shame“, „I Hear You Knocking“, „Blue Monday“ и „One Night“.

Слични објави

Годините не ѝ можат ништо: КЛАУДИЈА ШИФЕР на промоција на „Рокетмен“ (ФОТО)

Igor

Не им треба друштво: Овие хороскопски знаци уживаат кога се сами!

Igor

Вознемирувачко видео: Бритни Спирс си го скрши стапалото додека танцуваше

Еспресо

Почина познатиот глумец од „Сопранови“, синот порача: Никој не беше ПОДОБАР од тебе тато! (ФОТО)

Igor

Што се случува со вашата кожа кога спиете со шминка

Igor

Ќе ви се замати во умот кога ќе видите како „меша“ Марјана Станјковска на хитот на Џеј Ло и Малума! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

18 − пет =

Слични објави

Со право го носи прекарот „Queen Bee“ – Бијонсе се впушти во пчеларството и има околу 80.000 пчели

Васко Спасоски

Како да ја победите опсесивната љубомора?

Igor

Симон Трчевски ни испрати порака и запеа песна од Тоше Проески (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Снаата на Брена, Александра Пријовиќ го повозе „ѕверот“ од 130.000 евра на улиците во Белград (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Адел со припреми за нов музички материјал!

Еспресо

Божествената ШАРЛИЗ ТЕРОН открива како треба да изгледа нејзиниот ИДЕАЛЕН МАЖ

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian