24.8 C
Скопје
19:40 - 28 септември, 2023

Се најде организатор за борбата Бибер – Круз

Боксерскиот спектакл помеѓу Конор Мекгрегор и Флојд Мејведер се чини дека ја отвори Пандорината кутија и се повеќе познати актери, пејачи, спортисти се предизвикуваат на борба.
Неодамна канадскиот пејач Џастин Бибер јавно го предизвика на борба во октагон, славниот актер Том Круз.

„Сакам да го предизвикам Том Круз на борба во октагон. Ако не го прифати овој предизвик тогаш тој е исплашен и ќе нема да може да се извлече од тоа. Кој сака да ја организира оваа борба? Дена Вајт?“.

Одговорот дојде од директно повиканиот прв човек на УФЦ.
– Не знам дали овој предизвик е шала или е реален. Сите зборуваат за ова, но сè уште Бибер не ме контактирал. Слушајте, можеби Џастин Бибер сака борба со Том Круз од некои причини, но се сомневам дека актерот би сакал да се бори, никој не сака да влезе во октагон со 56 години. Меѓутоа, доколку Бибер сака да влезе во октагон и доколку Том Круз е решен исто така да се бори, тогаш може да разговараме – изјави Вајт.

Сепак, на крајот испадна дека предизвикот на пејачот било само „игра“ и дека немал намера да влегува во откагон со Том Круз.

Слични објави

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо

Попоски: Доаѓа ново „мини лето“, еве кога

Еспресо

Попоски: Невреме во Македонија, еве кога

Еспресо

Попоски: Големо невреме доаѓа на Балканот, можни се суперќелијски облаци!

Еспресо

Попоски најавува: Џеновски циклон ни носи поинтензивни врнежи, грмежи и пад на температурите, еве кога!

Еспресо
Се вчитува....