36.8 C
Скопје
12:27 - 18 јули, 2024

Тамара ЈАВНО ѝ се извини на Невена: Еве што мисли за бодувањето на Евровизија

Тамара Тодевска го донесе највисокиот пласман на Македонија на Евровизија, а за случката со Србија има и нејзин коментар.

Пејачката признава дека овој Евросонг за нејзе бил неверојатно искуство. Исто, многу ѝ се допаднал настапот и песната на Невена и смета дека е неправда што Србија не доби поен од македонското жири.

„Песната е прекрасна, Невена беше неверојатна. Иако не знаев за кого ќе гласа жирито, би сакала да ѝ се извинам. Невена дефинитивно заслужи поени од нашето жири“, изјавила Тамара.

Србите лути, Италија благодарна: Кое е СТРУЧНОТО ЕВРОВИЗИСКО ЖИРИ на Македонија?

Слични објави

Анџелина Џоли го моли Бред Пит: „Прекини ги судските случаи“

еспресо

Ќерката на шеикот од Дубаи го остави сопругот преку Инстаграм: „Драг мажу, додека си зафатен со други жени…“

еспресо

Мајката на Шенен Доерти ја прекина тишината, за првпат по смртта на нејзината ќерка: Невозможно е да се прочита без солзи

еспресо

Нови детали за врската на Џони Деп со Русинката: „Не сакаат етикети на дечко и девојка“

еспресо

(Видео) „Камен“ пијана ја пее американската химна пред полн стадион: Пејачката призна и најави лекување против порокот

еспресо

(Фото) Голема прослава во семејството Ѓоковиќ: Братот на Новак го слави 29. роденден

еспресо
Се вчитува....