Tag : црна гора

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Цеца имала важна улога во детството на Сенидах: Погледнете што вели познатата раперка за кралицата на турбо-фолот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од моментално најпопуларни пејачки во регионот, Сенида Ајдарпашиќ или позната како Сенидах, открила детали од своето детство, а потоа раскажа дека всушност тој период...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Лепа Брена и Боба на денот на вљубените во Црна Гора „меркаа“ јахта и се бакнуваа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Лепа Брена (59) и Бобан Живојиновиќ (56) денот на вљубените го поминуваат во Црна Гора, а дождливото време не им го расипа планот да уживаат...
Лајфстајл Сцена

Црна Гора дефинитивно не учествува на Евровизија!

Igor
Како што е соопштено на официјалниот евровизиски портал ESC Today, Црна Гора нема да учествува на Евровизија која во 2020 година ќе се одржи во...
Лајфстајл Сцена

Голема црногорска свадба: Луксуз, бели рози, скапи вина – се жени синот на Мило Џукановиќ (ФОТО)

Igor
Синот – единец на Мило Џукановиќ, Блажо Џукановиќ денеска се ожени со Милена Поповиќ со која беше долги години во љубовна врска, а раскошната прослава...
Лајфстајл Сцена

Снашката на црногорскиот претседател во ВЕНЧАНИЦА од 7.000 евра. Погледнете ја!

Igor
Вчера се ожени синот на црногорскиот претседател Мило Џукановиќ. Избраничката на Блажо Џукановиќ е Милена Поповиќ од Зета. Таа на свадбата блескала во долга бела...
Лајфстајл Сцена

Поранешна учесничка во „Парови“: Ме киднапираа и ми се закануваа дека ќе ме фрлат во Скадарско езеро (ФОТО)

Igor
Ирма Сејраниќ поранешна  учесничка на реалното шоу „Парови“ за маку обиколка околу Скадарско езеро кое се наоѓа на границата помеѓу Црна Гора и Албанија ќе...
Лајфстајл Сцена

Мило Ѓукановиќ го жени синот единец: Свадбената веселба е закажана за на Свети Стефан (ФОТО)

Igor
Блажо Ѓукановиќ, синот на претседателот на Црна Гора и демократската партија на социјалистите Мило Ѓукановиќ, закажал венчавка на 21 септември во хотелскиот комплекс Свети Стефан....
Лајфстајл Сцена

БЕКАМОВИ ВО ЦРНА ГОРА: Дејвид не ја испушта раката на разголената Викторија (ФОТО)

Igor
Викторија и Дејвид Бекам заедно со четирите деца се на одмор во Црна Гора, каде максимално уживаат во многубројните активности. Тие крстареле со јахта по...
Лајфстајл Сцена

Бил Гејтс и семејството дел од годишниот одмор го поминаа во Црна Гора

Igor
Милијардерот Бил Гејтс дел од својот годишен одмор со својата сопруга Мелинда и трите деца го поминале во Црна Гора. Тие престојувале во хотелот „Риџент“...