18.8 C
Скопје
20:15 - 5 октомври, 2022

Цеца го откажа концертот во Црна Гора: „Единаесет човечки животи неповратно згаснаа за неколку минути“

Instagram

Пејачката Цеца Ражнатовиќ ја информираше јавноста дека нејзиниот концерт, кој беше планиран да се одржи во Будва, е откажан. Таа им изрази сочувство на семејствата на загинатите во масакрот во Цетиње.

Во Црна Гора е прогласена тридневна жалост по страшниот масакр во кој Вучко Бориловиќ (34) уби 10 лица, а рани шестмина пред да биде ликвидиран.

– Страшна вест која го потресе цел Балкан. За неколку минути неповратно згаснаа 11 човечки животи. Неизмерна е тагата и болката што ги снајде Цетиње и Црна Гора. Искрено сочувство до семејствата на невините жртви. Поради овие трагични околности и тридневната жалост во Црна Гора, концертот на Топ Хил нема да се одржи – се наведува во соопштението на Цеца.

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....