24.8 C
Скопје
04:23 - 23 јуни, 2024

Ознака : киечево

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Новиот амбасадор на САД во Црна Гора е родум од Кичево, дипломат со многу признанија од Стејт департментот

Еспресо
Поранешниот заменик-шеф на амбасадата на Соединетите Американски Држави во Подгорица, Бикс Алију, ќе биде новиот амбасадор на земјата во Црна Гора, пишуваат тамошните медиуми. И...