18.8 C
Скопје
21:13 - 15 април, 2024

Ознака : амбасадор

ЕспресоСлајдер

Новата амбасадорка на САД Анџела Прајс Агелер не е прв пат во Македонија – одлично зборува македонски јазик

Еспресо
Новата американска амбасадорка Анџела Прајс Агелер и официјално ја почна својата дипломатска мисија во земјава. Таа денеска му ги предаде копиите од акредитивните писма на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Новиот амбасадор на САД во Црна Гора е родум од Кичево, дипломат со многу признанија од Стејт департментот

Еспресо
Поранешниот заменик-шеф на амбасадата на Соединетите Американски Држави во Подгорица, Бикс Алију, ќе биде новиот амбасадор на земјата во Црна Гора, пишуваат тамошните медиуми. И...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Виктор Димовски, првиот човек на АНБ и ветеран во дипломатијата ќе биде амбасадор во Франција

Еспресо
Виктор Димовски, директор на Агенцијата за национална безбедност ќе биде амбсадор во Франција. Станува збор за искусен дипломат, доктор на политички науки и дипломат од кариера...
ЛајфстајлСцена

Немаме амбасада во Дубаи, но ја имаме Марија Нацева како наш амбасадор – погледнете зошто (ФОТО)

Igor
Нашата земја нема своја амбасада и амбасадор во една од најбогатите земји во светот – Дубаи, но по се изгледа и нема потреба. Наш најголем...