Немаме амбасада во Дубаи, но ја имаме Марија Нацева како наш амбасадор – погледнете зошто (ФОТО)

Нашата земја нема своја амбасада и амбасадор во една од најбогатите земји во светот – Дубаи, но по се изгледа и нема потреба.

Наш најголем амбасадор во оваа земја е фитнес-моделот Марија Нацева која со својот атрактивен изглед и тоа како ја промовира нашата земја.

Тоа најдобро може да се заклучи и по нејзината последна објава на Инстаграм. Таа сподели фотка од која може да се заклучи дека има совршен задник.

Ако ништо друго, барем во Дубаи ќе знаат какви квалитети поседуваат девојките од Македонија…

 

View this post on Instagram

 

Who will work on your body, mind , soul if not you ?! Don’t waist your time finding excuses and complain how you don’t have time. You need to find time for yourself, if that is not you who else will. No one. So put so e effort in your health and the way you look, u will feel much better, trust me. Love yourself the most, know your worth and never settle for less then you deserve. Be happy with who you are and proud with yourself. Much love for all ❤️ . . . . #fitnessmodel #fitnessaddict #fitspo #workout #bodybuilding #cardio #fitness #fit #health #gym #train #training #health #healthy #instahealth #active #strong #motivation #lifestyle #determination #getfit #eatclean #exercise #abudhabipersonaltrainer #personaltrainerabudhabi #fitfam #fitnessmotivation #abudhabi #dubai #dubaifitfam #macedonian

A post shared by Personal Trainer, Abu Dhabi, (@maria_naceva_fit) on

Слични објави

Сиена Милер: Стајлинг во духот на 70-те (ФОТО)

Igor

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Еспресо

Ванеса Брајант со емотивна порака за ќерка си, една недела по смртта: Објавата собра повеќе од 4 милиони лајкови (ФОТО)

Еспресо

На денешен ден во 1345 година се појавил првиот забележан случај на чума!

Еспресо

Ана Николиќ во егзотично издание што го „запали“ Инстаграм! (ВИДЕО)

Еспресо

Ја тргна Бела Хадид од тронот – Ова е најубавата жена во светот! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

4 × 1 =

Слични објави

Рита Ора облече црвен џемпер со дупки, а под него… (ФОТО)

Васко Спасоски

И Македонците можат да гласаат за неа: Мила денеска ја претставува Македонија на детската Евровизија

Igor

Фантастични настапи на доделувањата на наградите Греми

Еспресо

Гледала како УМИРА, но не можела ништо да направи: Писателката зборува за болната трагедија

Igor

Списание на БЕРЛУСКОНИ објави скандалозни фотографии од КАМИЛА ПАРКЕР-БОУЛС

Igor

Заев и Димитров се горди со Тамара

Igor