Стигна пресудата: Раперот Буба Корели оди во затвор (ФОТО)

По разгледувањето на молбата, Кантоналниот суд во Сараево ги прогласи за виновни Амар Хоџиќ познат како Буба Корели и Алмир Бозали поради неовластено производство и ставање во промет опојни дроги и им изрече затворска казна во времетрање од година дена.

На терет им се става прибавување и продавање опојни дроги: „хашиш“, „амфетамин“ и „канабис“ во склоп на организирана група од декември 2014 година до јуни 2015 година. Популарниот рапер и неговиот соработник дрогата ја чувале во станови, работни простории, семејни куќи, автомобили, а потоа ја препакувале во мали пакетчиња за улична продажба.

 

View this post on Instagram

 

Na tebi sve mi se …. @jalabrat

A post shared by Cora (@bubacorelli) on

Буба Корели од јуни 2015 година до фебруари 2016 година беше во притвор, а за тој период ќе му биде намалена казната затвор.

Слични објави

Дизајнерката Ивана Кнез „пиштол“ гола лежи сама во кревет (ФОТО)

Igor

МИЛА ЈОВОВИЌ прозборе за спонтаниот абортус: Сè уште имам ноќни мори

Igor

Не сакаше да се тргне од сопругот кој е болен од коронавирус, па сега стигнаа лошите вести!

Васко Спасоски

Ирена Спасовска се пофали со егзотично патување (ФОТО)

Igor

Наставниците и родителите се збуниле: Погледнете како беше облечена Карелуша на првиот школски час на своите ќерки (ФОТО)

Igor

Сите ги обожаваме: На улиците во Лондон доминираат пет стилови кои мора да ги практикувате (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 × 5 =

Слични објави

Мијата ја препеа „Бај бај“ испеана на „Макфест“ во 1988 година (ВИДЕО)

Igor

Пенелопе Круз и Антонио Бандерас снимаат нов филм: Ќе заиграат по третпат заедно! (ВИДЕО)

Еспресо

Превкусен леден чоколаден десерт (РЕЦЕПТ)

Igor

Дневен хороскоп за 25 март 2019, понеделник

Igor

По гаќички и градник: Погледнете како оди Карлеуша на настап (ВИДЕО)

Igor

Фросина од „Фросина“ ни го зготви највкусниот гулаш, еве го и рецептот

Igor