13.8 C
Скопје
03:07 - 28 септември, 2023

Грција и Словенија ни дадоа по еден поен, еве кои ни дадоа по 12 поени

Погледнете кој гласаше за нас и колку поени ни дадоа земјите според стручното жири:

5 поени од Португалија

8 Азарбејџан

3 Малта

1 Сан Марино

3 Холандија

7 Црна Гора

8 Полска

10 Норвешка

12 Австрија

12 Велика Британија

10 Италија

12 Албанија

10 Унгарија

12 Молдавија

5 Ирска

10 Ерменија

7 Романија

7 Австралија

4 Русија

7 Германија

10 Хрватска

12 Србија

8 Исланд

1 Грција

8 Летонија

7 Чешка

10 Данска

7 Франција

7 Финска

12 Швајцарија

2 Словенија

Од телевоутингот, односно од публиката добивме 58 поени.

Вкупно освоивме 295 поени, со што завршивме на 8. место, најдобар резултат досега на Македонија на Евровизија.

Погледнете го уште еднаш фантастичниот настап на Тамара

Слични објави

(Фото) Џулија Робертс жената која освојува со насмевка се појави на ревија на Гучи во Милано

еспресо

Тајчи откри дека била жртва на сексуална злоупотреба: „Мислев дека тајната ќе ја однесам во гроб“

Еспресо

(Видео) Елена Велевска облече преубава венчаница, кој е младоженецот?

еспресо

Стресен е животот во Белата куќа, кучето на Бајден повторно искасало агент на тајната служба

еспресо

(Фото) Ана Ивановиќ влегува во славното друштво на тенисот, кариерата ја заврши пред седум години

еспресо

Филм за турнејата на Тејлор Свифт набргу ќе пристигне во кината во 100 земји

Еспресо
Се вчитува....