26.8 C
Скопје
14:48 - 21 мај, 2024

Се огласи членка на хрватското жири на Евровизија: „Не е фер што осудувате, еве како гласавме“

Ивана Врдољак – Вана, една од членовите на хрватското жири, реши да проговори по бројните осуди во регионот поради „само 3 поени кои Хрватска ѝ ги даде на Србија“.

Откако Хрватска ѝ даде само три поени на Србија, настана хаос на социјалните мрежи. Дури и Марија Шерифовиќ побара да дознае кои се членови на хрватското жири. Ивана Врдољак-Вана која и сама беше претставничка на Хрватска на Евровизија 2001 година која се одржа во Копенхаген, Данска, и каде го освои десетото место, сега се огласи и го искоментира гласањето.

„Во жирито беа пет члена. Секој од нас гласаше посебно – според својата совест. Збирот на нашите гласови ги даде конечните оцени. Со оглед на тоа што пропорциите на Евровизија не дозволуваат објавување на поединечни гласови, навистина нималку не е фер што некои од вас ме осудуваат без да знаат на која земја колку бодови сум ѝ дала“, напиша Вана на својот инстаграм-профил.

инстаграм

Таа му честиташе за второто место на хрватскиот претставник Бејби Лазања.

„Ја направи Хрватска горда, а публиката го кажа своето“, напиша поранешниот вокал на бендот Е.Т, Вана

Инаку, членови на хрватското жири покрај Вана беа и Дино Јелушиќ, Миховил Шоштариќ, Срѓан Сканси Секуловиќ и Џина Викторија Дамјановиќ.

 

Слични објави

(Видео) Никола Роквиќ утре пристигнува до целта: Пејачот откри колку милиони собра

Еспресо

Милионерите од српската естрада! Цеца заработува милиони, но и ги троши: Еве кој е најбогат

Еспресо

(Видео) Кејт Мидлтон почна да снима филм: Јавноста шокирана од потезите на принцезата

еспресо

Харис Џиновиќ прозборе за новата девојка: „Питата е готова“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 21 мај: За девиците иритација, за скорпиите несогласувања со саканите

еспресо

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо
Се вчитува....