26.8 C
Скопје
14:49 - 21 мај, 2024

Милионска бројка: Никола Роквиќ ја сподели точната сума на собраните пари

Српскиот пејач Никола Роквиќ веќе 22 дена оди пеш до островот Егина, каде ќе се помоли на моштите на свети Некатриј Егински – светец кој е познат по тоа што им помага на болните.

Како дел од својата фондација „Семејство“, пејачот започна хуманитарна мисија и денеска откри дека веќе собрал 22 милиони динари, па додаде кои се неговите понатамошни планови:

„Бог на помош, драги луѓе. Од почетокот имав голема желба да дојдам во Егина на 22 мај, денот кога се пренесени моштите на Свети Никола и кога е девојачка слава на мајка ми. цел пат Свети Никола некако ме следеше и ме штитеше, од првиот ден. Морам да ви кажам дека денеска стигнавме до 22 милиони динари. Господ да ве благослови и да ви го даде секое добро“, рече Никола.

Да потсетиме, Никола Роквиќ пред неколку дена влезе во Грција, а медитеранската клима му го отежнува продолжувањето на планинарењето.

„Многу тежок и напорен ден, поинаква клима, висока влажност, но сепак имам причина да најдам радост. Да се ​​радуваме“, рече Роквиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikola Rokvic (@nikolarokvic)

Слични објави

(Видео) Никола Роквиќ утре пристигнува до целта: Пејачот откри колку милиони собра

Еспресо

Милионерите од српската естрада! Цеца заработува милиони, но и ги троши: Еве кој е најбогат

Еспресо

(Видео) Кејт Мидлтон почна да снима филм: Јавноста шокирана од потезите на принцезата

еспресо

Харис Џиновиќ прозборе за новата девојка: „Питата е готова“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 21 мај: За девиците иритација, за скорпиите несогласувања со саканите

еспресо

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо
Се вчитува....