11.8 C
Скопје
23:02 - 23 април, 2024

Ознака : бракот

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Неплодност, изневерување или сериозна болест: Ова се најголеми пресвртни точки во бракот кои можат да го зајакнат или уништат

М.Р.
Неплодноста, изневерувањето и сериозната болест може да ја отуѓи двојката и токму во такви тешки ситуации може да се види вистинско заедништво, односно колку паровите...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Велат дека не успеала да го преболи Винсент Касел: Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот

Еспресо
Поранешниот сопруг на Моника Белучи, познатиот актер Винсент Касел сега ужива покрај 30 години помладата манекенка Тина Кунаки, а неодамна парот доби и дете. Моника...
Лајфстајл

Врската или бракот ви се пред крај? 4 сигурни знаци дека нешто не е во ред!

Еспресо
Најчесто, ако во односот со партнерот постојат слични несогласувања, тогаш нивниот заеднички живот е осуден на пропаст. Секако, паровите често се среќаваат со проблеми и...
Uncategorized

ЕДЕН МЕСЕЦ ПО РАЗВОДОТ: Славниот актер не ја крие врската со 27 години помладата колешка (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Рон Перлман, доколку судиме според папаразо фотките, ужива во љубовта со 27 години помладата колешка Алисон Дунбар. Имено, тие двајца во последните денови престојуваат...
ЛајфстајлСцена

Деми Мур отворено раскажа за сексот во тројка кој го практикувала во бракот со Ештон Качер

Igor
Актерката Деми Мур во своите мемоари „Inside Out“ ги откри интимните детали од својот живот, а многу пишувала и за бракот со колегата Ештон Качер...
ЛајфстајлСцена

Бред Пит првпат проговори за разводот со Анџелина Џоли: Морав да ја прифатам мојата вина

Igor
Бред Пит, кој глуми во новиот филм Ad Astra, чија главна тема е односот на татко и син, прв пат во едно интервју проговори за...
Лајфстајл

Како до помалку расправии во бракот?

Igor
Скоро и да нема пар што никогаш не се скарал во животот. Нема ништо лошо во расправиите, доколку се конструктивни. Проблемот сепак е во тоа...
ЛајфстајлСцена

Славниот пар размени емотивни пораки по повод 3-годишнината од бракот (ФОТО)

Igor
Познатата тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг фудбалерот Бастијан Шванштајгер, денес слават три години од бракот, а по тој повод напишаа емотивни пораки на своите...
ЛајфстајлСцена

НИВНАТА ЉУБОВ КАКО ИНСПИРАЦИЈА: Бекамови ја слават 20 годишнината од бракот (ФОТО)

Igor
Еден од најпознатите парови на светот Викторија и Дејвид Бекам денес слават 20 години од бракот. Еден на друг, годините поминати заедно си ги честитаа...
ЛајфстајлСцена

Меган и принцот Хари денес слават прва годишнина од бракот: Ексклузивни фотографии кои досега не се објавени

Igor
Меган Маркл (37) и принцот Хари (34) ја слават првата годишнина од бракот, а по тој повод на нивниот официјален Инстаграм профил е објавено прекрасно...