Велат дека не успеала да го преболи Винсент Касел: Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот

Поранешниот сопруг на Моника Белучи, познатиот актер Винсент Касел сега ужива покрај 30 години помладата манекенка Тина Кунаки, а неодамна парот доби и дете.

Моника Блучи уште на тринаесет години започнала да се занимава со моделинг, со цел да го плаќа своето школување, а за нејзиниот љубовен живот не престанува да се зборува ниту денес.

До 1989 година Моника стана едно од најпрепознатливите лица на париската модна сцена.

Студирала право на Универзитетот во Перуџа, но на крајот се откажала од факултетот, со цел да му се посвети на моделингот. Се омажила за фотографот Калудио Баса во 1990 година, но се развеле по четири години брак. Откако работела на неколку италијански телевизии, и по глумата во неколку филмови, Белучи и се претстави на американската публика со филмот „Дракула“ во 1992 година.

На снимањето на филмот „Апартман“ актерката го запозна Винсент Касел, со кој глуми во филмот, а по неколку години тие се венчаа.

Фото: Профимедиа

Додека биле во брак, Винсент и Моника живееле во одвоени станови, со цел да не упаднат во рутина и да си станат навика еден на друг. И покрај тоа тие се разведоа во 2013 година.

По разводот од Винсент по тринаесет годишниот брак, таа сфатила дека не знае што да прави сама, но исто така нагласила и дека љубовта не познава развод и дека тие можеби некогаш ќе се сретнат и ќе се смират, по што многумина заклучија дека таа никогаш не го преболела.

Познатиот актер сега ужива со 30 години помладата манекенка Тина Кунаки, а неодамна добија и дете.

Слични објави

Дневен хороскоп: Девиците ќе ја пронајдат сродната душа, Јарците ги очекува авантура

Igor

Ве мачи болно грло и зарипнатост? Сами ублажете ги симптомите

Еспресо

Северина наскоро ќе има свои стикери на Вибер, видете какви!

Igor

СТЕ СЕ ЗАПРАШАЛЕ ЛИ НЕКОГАШ: Од каде доаѓа името на шопската салата?

Igor

Се сеќавате на Александра Пилева? Се пресели во Америка пред неколку години, но сега се враќа со нов албум!

Васко Спасоски

ДОСТА БЕА КАВГИ И СКАНДАЛИ: Јелена во студио, вака звучи нејзината нова песна (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

4 × 3 =

Слични објави

Пенест чоколаден колач кој не се пече (РЕЦЕПТ)

Igor

ДАЛИ СТЕ НИМФОМАНКА? Овие 5 знаци ќе ви дадат одговор

Igor

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева

Кинеските бербери на креативен начин успеваат да ја завршат работата и притоа да се заштитат! (ВИДЕО)

Еспресо

На Антарктикот снегот има крваво црвена боја, а беше измерена и највисоката температура досега! (ФОТО)

Еспресо

Грета Тунберг ја нападнаа поради фотографија со контроверзен рапер: „Како се осмелуваш“? (ФОТО)

Васко Спасоски