Tag : изневерување

Ви Препорачуваме Љубов Слободно Време

Постои научно објаснување зошто луѓето ги изневеруваат личностите кои ги сакаат

Еспресо
Кога ќе слушнете дека некој го изневерил својот партнер, во вас сигурно веднаш се јавува чувство на осуда и презир. Сепак, како што тврди антропологот...
Ви Препорачуваме Љубов Секс

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Еспресо
Ако сте го изневериле партнерот, многу веројатно потоа ќе очекувате и самите да бидете изневерени, бидејќи истражувањата покажуваат дека тоа навистина често се случува. Истражување...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Прво ја изневери, а пред девет дена се прошетаа како среќно семејство! Сега актерката се појави без прстен на рака! (ФОТО)

Васко Спасоски
Џесика Бил (37) е видена во саботата на пладне додека купувала храна во Беверли Хилс. Актерката која е во брак со Џастин Тимберлејк (39), не...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Со години ја изневеруваше со дадилката, а сега се сретнаа на исто место! За оваа фотка сите зборуваат! ( ФОТО)

Васко Спасоски
Популарната пејачка Гвен Стефани (50) првата љубов ја пронајде во колегата од бендот „No Doubt“, Тони Канал (49), а потоа се омажи за Гавин Росдејл...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Сите ја посакуваат, а тој ја изневери: Порноактерката ги објави преписките со јутјуберот

Еспресо
Девојката која многу мажи ја посакуваат, тој ја изневери со инстаграм-моделот Ева. Мајк Маклак е познат јутјубер кој успеа да ја шармира, но и јавно...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Едита: Немам ништо против секс за една вечер, на секој може да му се случи! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата пејачка Едита Арадиновиќ (26) со години беше во љубовна врска со момчето кое на крајот ја разочарало, бидејќи го фатила како ја изневерува. Иако...
Ви Препорачуваме Жена Живот

Зошто жените изневеруваат: Се чини дека за тоа е виновна биологијата!

Еспресо
Се чини дека некои жени се предодредени да ги изневеруваат своите партнери благодарение на мутираните гени. Конкретно, големо истражување за однесувањето на луѓето открива дека...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слободно Време

Уловен во прељуба: Реакцијата на овој маж кога ќе сфати дека го снимаат е бесценета (ВИДЕО)

Еспресо
На друштвените мрежи се шири снимка направена во саботата на еден пријателски двобој на 2 еквадорски клуба, Барселона и Делфин. Како што пренесуваат јужноамериканските портали,...
Еспресо Шоу биз

Се преселила кај него по четири дена забавување: Тијана Дапчевиќ на сопругот му простила и неверство!

Слободен печат
Тијана Дапчевиќ го сретнала Милан на кошаркарски натпревар во Сомбор и после четири дена забавување, тие започнале да жиевеат заедно. После тоа, на 28 април...
Еспресо Шоу биз

Цел свет ја осуди зошто му го прости неверството: Карди Би ја откри причината зошто го зачувала бракот!

Слободен Печат
Карди Би (27) е паметна жена која е сосема свесна дека ниту еден љубовен однос не е совршен, вклучувајќи го и нејзиниот. Греми добитничката на...