Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Ако сте го изневериле партнерот, многу веројатно потоа ќе очекувате и самите да бидете изневерени, бидејќи истражувањата покажуваат дека тоа навистина често се случува.

Истражување на научници од Лондон откри дека повеќе од 30 отсто од прељубите се случуваат од инает.

Експертите дошле до сознание дека многумина на тој начин се лекуваат од емоционална повреда, нанесена од неверството кое им го направил партнерот претходно.

Фото: Профимедиа

– Луѓето мислат дека така ќе им биде полесно, па кога ќе дознаат дека другата страна извршила прељуба, се одлучуваат да им вратат со иста мерка – вели Тин Џенифер, еден од водачите на истражувањето.

– На тој начин се обидуваат да го вратат загубеното достоинство, но повеќето сфаќаат дека по неверството направено од инает, всушност се чувствуваат уште полошо – додава Џенифер.

Слични објави

Хајди Клум растури: Кралицата на Халовин повторно со најдобар костим (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Плејбој зајачицата од Русија ги распамети фановите со фотката од Малдиви (ФОТО)

Igor

Ќе се фатите за глава: Погледнете колку пари заработиле Саша Поповиќ и Лепа Брена

Igor

ЈЕЛЕНА ПОЛУДЕ: Врањеш ја уценува со висока сума за да ја повлече тужбата

Igor

Сте слушнале за „Самосвесен рап“? Никој нема, бидејќи Никол допрва ќе ни го презентира! (ФОТО)

Igor

Наоми Кембел има сериозен опсесивен проблем: „Не ми е гајле што мислите, тоа е за моето здравје“ (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

3 × 5 =

Слични објави

МОЖЕ ЛИ НЕКОЈ ДА СИ ЈА ДОЗВОЛИ: Колку чини настап на Кајли Миног?

Igor

ФОТО: Вака би изгледале најпознатите насловни страници да настанале во добата на коронавирусот (ФОТО)

Еспресо

ЛУНА ЏОГАНИ го објави првиот спот: Веднаш ја нападнаа дека ЈА КОПИРА АНАСТАСИЈА (ФОТО)

Igor

Ориола, топлес на плажа (ФОТО)

Igor

Меланија Трамп засенета од својата 74-годишна мајка (ФОТО)

Igor

ФОТО: Откриена тајната на мистериозните монолити – „Ние ги поставивме, а сега можете и да ги купите“

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian