24.8 C
Скопје
17:40 - 25 јуни, 2024

Ознака : сексот

Ви ПрепорачувамеСветСцена

По овој лик од серијата „Сексот и градот” сите лудувавме – Денес има 48 години и изгледа како милион долари! (ФОТО)

Еспресо
Добро познатиот лик од омилената женска серија „Сексот и градот”, згодниот Смит на кој не му одолеа ни Саманта, денес има 48 години и, верувале...
Лајфстајл

ЗАПОМНЕТЕ: Интимноста е поважна од сексот! Еве зошто…

Слободен печат
Многумина не ја разбираат разликата помеѓу интимноста и сексот. Повеќето луѓе ги користат овие два збора како синоними, но тоа не е така. Погледнете неколку...
ЛајфстајлФилм и ТВ

Шарлот од „Сексот и Градот“ откри која е најодвратната сцена која ја снимила (ВИДЕО)

Igor
Иако престана да се емитува пред 15 години, серијата „Сексот и градот“ и понатака е една од најпопуларните на интернет. Обожавателите на серијата се надеваа...
Лајфстајл

Овие работи мажите ги забележуваат на вас за време на сексот

Igor
И додека се грижите околу маникирот, педикирот и мејкапот, на мажите внимание им одвлекуваат некои сосема други работи. Нормално, физичкиот изглед е тој кој на...
Лајфстајл

ОТКРИВАМЕ: Дали таблетите за контрацепција ја убиваат страста?

Igor
Контрацепциските пилули имаат и низа несакани нуспојави како дебелеење, главоболка, мачнина, промена на расположението или развој на тромб но најновото истражување укажува дека милиони жени...
Лајфстајл

Новата поза во сексот се вика ВЕШТЕРКА и гарантира МАГИЧНИ ОРГАЗМИ

Igor
За оние кои сакаат да го зачинат месец октомври со добар секс, порталот Metro пишува за најновата поза во сексот. Оние кои славаат веќе се...
ЛајфстајлСцена

Деми Мур отворено раскажа за сексот во тројка кој го практикувала во бракот со Ештон Качер

Igor
Актерката Деми Мур во своите мемоари „Inside Out“ ги откри интимните детали од својот живот, а многу пишувала и за бракот со колегата Ештон Качер...
ЛајфстајлСцена

Ѕверката од „Сексот и градот“ на 64 години повторно татко (ФОТО)

Igor
Мажот кој ги освои сите жени ширум светот, актерот Крис Кнот (64) објави убави вести на својот Инстаграм профил. Имено, познатата Ѕверка од „Сексот и...
ЛајфстајлСпорт

Роналдо искрено: СЕКСОТ СО ГЕОРГИНА е подобар од било кој гол (ВИДЕО)

Igor
Пред неколку денови Кристијано Роналдо имаше големо интервју со новинарот Пирс Морган. И додедека на социјалните мрежи изглегуваа делови од интервјуто, најдовме еден особено интересен,...
СценаХороскоп

Што вели секој хороскопски знак после сексот?

Igor
Што велат хороскопските знаци после водење љубов? Еден би сакал повторно, друг е гладен, трет брза за на работа. А четврт одма би се венчал....