19.8 C
Скопје
21:40 - 14 јуни, 2024

Ознака : откриваме

Лајфстајл

ОТКРИВАМЕ: Дали таблетите за контрацепција ја убиваат страста?

Igor
Контрацепциските пилули имаат и низа несакани нуспојави како дебелеење, главоболка, мачнина, промена на расположението или развој на тромб но најновото истражување укажува дека милиони жени...