Роналдо искрено: СЕКСОТ СО ГЕОРГИНА е подобар од било кој гол (ВИДЕО)

Пред неколку денови Кристијано Роналдо имаше големо интервју со новинарот Пирс Морган.

И додедека на социјалните мрежи изглегуваа делови од интервјуто, најдовме еден особено интересен, а се однесува на девојката на Роналдо, Георгина.

Кога Морган го праша Роналдо за голот кој го постигна токму против својата сегашна екипа, со ножички во Торино, и кога навивачите на Јувентус го наградија со громогласен аплауз, одличниот напаѓач истакна дека тоа бил посебен момент во неговата кариера.

„Цела кариера се обидував да постигнам таков гол. За мене тоа е еден од најубавите голови во историјата на фудбалот. Ќе го мислев ова и доколку го постигнеше некој друг играч. Мислам дека со ножички никој досега не постигнал таков гол. Моментот беше посебен, целиот стадион ракоплескаше“, рекол Роналдо.

Новинарот Морган веднаш го прашал дали тоа што тогаш го почувствувал е подобро од секс?
„Од сексот? Не. Барем не од сексот со мојата Георгина“, одговорил Португалецот.

Слични објави

Санса од „Игра на тронови“ за првпат јавно зборува за своето нарушување

Igor

Честитката на Вилијам и Кејт упатена до Меган Маркл ги разбесни фановите (ФОТО)

Igor

Џенифер Лопез со фотката во бикини ги излуди сите (ФОТО)

Igor

НИВНАТА ЉУБОВ КАКО ИНСПИРАЦИЈА: Бекамови ја слават 20 годишнината од бракот (ФОТО)

Igor

СРЦЕТО Ѝ Е СКРШЕНО: Меган Маркл веќе никогаш нема да го види НЕГО!?

Igor

Мараја Кери ја раскопча наметката и покажа какво тело има на 50 години (ФОТО)

Igor

Остави Коментар